פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

החרמת נשק לאחר חקירה במשטרה

חקירה במשטרה היא לא נעימה לאף אחד. מדובר במעמד מלחיץ שעשוי להיות מלווה בתחושות לא נעימות והשלכות לעתיד

עבור אזרחים בעלי רישיון נשק חקירה במשטרה עשויה לגרור תחתיה השלכות נוספות וחמורות. עצם קיומה של החקירה עשוי להוביל להחרמת נשקו של הנחקר. במידה ונתקלתם במצב מסוג זה מומלץ לפנות לעו"ד מומחה בתחום הנשק בכדי שזה יבחן את המקרה ואת כל האפשרויות העומדות בפניו לביטול החלטה על החרמת הנשק.

רישיון נשק וחקירה משטרתית
כאשר אדם חשוד בביצוע עבירה פלילית, משטרת ישראל בדר"כ תמליץ לאגף על ביטול רישיון הנשק. ההמלצה תביא מיד לביטול הרישיון. הסיבה לכך היא חשש שאותו נחקר עשוי לפגוע בסביבתו או בעצמו פגיעות נוספות. החרמת הנשק בעקבות חקירה משטרתית מתרחשת גם כאשר אין קשר ישיר בין אותה עבירה לבין אישור נשיאת הנשק.

ערעור/ערר על החלטה על החרמת נשק
כמו כמעט כל החלטה שמתקבלת בבית המשפט או ע"י המשטרה, גם להחלטה על החרמת נשק ניתן להגיש ערר.  בעת חקירה במשטרה, כאמור, עשויה להתקבל החלטה להחרים את נשקו של הנחקר. גם על החלטה זו, כמו על אחרות, ניתן להגיש ערר ולנסות לבטלה. אין לסמוך על דברי החוקרים ש"אל תדאג, הכל יהיה בסדר, נבדוק ובסוף הנשק יחזור, יש לך זמן לטפל בזה" ועוד שורה של הטעיות.  עו"ד אוהד מגורי, מומחה בתיקים בתחום הנשק, בעל נסיון רב בטיפול בתיקים מסוג זה וישמח לבחון את המקרה שלכם ואת הדרכים הקיימות כדי לסייע לכם.

החזרת נשק לאחר חקירה במשטרה
כשחקירת משטרה מובילה להחרמת נשק, בהחלט ניתן לנסות ולהשיב לנחקר את הרישיון והנשק. עו"ד אוהד מגורי יוכל לסייע לכם להגיש את הבקשות לגורמים הרלוונטים ולהחזיר אליכם את הנשק. החרמת נשק עשויה לגרור השלכות קשות הן בתחום הביטחון האישי והן בתחום הפרנסה, ולכן חשוב לדעת שיש דרכים להחזיר נשק לאחר חקירה משטרתית.