פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

תאונות דרכים - תביעות אזרחיות/ביטוח

משרדו של עורך דין אוהד מגורי, מתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים, בתביעותיהם מול חברות הביטוח

משרדנו יודע כי השילוב של עמידה נוקשה מול חברות הביטוח וייצוג מקצועי על ידי עורך דין מקצועי, הינו הנוסחה המנצחת לקבלת פיצוי מקסימאלי ללקוחותינו. בלא מעט מקרים, התובע זקוק לפיצויים בדחיפות ואינו יכול להמתין תקופה ממושכת, לכן אנו שמים לעצמנו ליעד, לא רק להשיג את הפיצוי המקסימאלי אלא להשיגו בתקופה המינימאלית. משרדנו מנהל תיקי תאונות דרכים מכל הסוגים ומייצגים נפגעים בכל דרגות הפגיעה, מן הפגיעות הקלות ועד לפגיעות הקשות ביותר לרבות מקרי מוות.

מהי תאונת דרכים?
כך שאל לו לאדם למהר ולהחליט כי מקרה מסויים אינו עונה על הגדרת תאונת דרכים ועדיף שזה יעשה על ידי עורך דין מקצועי ומיומן. בכל מקרה של ספק עדיף לשות בירור קפדני ומדוקדק על ידי עורך דין ממשרדינו.

האם חשוב לדעת מי אשם?
לא מעט אנשים מסתייגים מהגשת תביעה לפיצויים במקרה של תאונת דרכים מאחר והם חשים כי הם אשמים במה שהתרחש או נושאים חלק מהאשם או דואגים כי לא יצליחו לאתר את האשם. כל אלה דאגות מיותרות - לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אין כל חשיבות לשאלה מי אשם בתאונה! בלא כל קשר לאשמתו של אדם זה או אחר, נקבע בחוק מפורשות כי כל נהג אחראי לפצות את נוסעי רכבו, ואינו אחראי לפצות את נוסעי הרכבים האחרים.
גם במקרים של הולכי רגל, מי שיפצה אותו הן חברות הביטוח של כלי הרכב אשר פגעו בו. הכוונה היא כמובן לחברת הביטוח בה מבוטח הנהג בביטוח חובה. ההליך המשפטי, במידה ויתקיים, כלל לא יעסוק בשאלת האשם אלה יתמקד בשאלות:
  • האם האירוע הנטען עונה להגדרת תאונת דרכים על פי מבחני החוק והפסיקה?
  • האם היה כיסוי ביטוחי?
  • האם מישהו נפצע כתוצאה מאותה תאונה?
את מי תובעים?
התשובה לכך תלויה במיהותו של הנפגע ולכן נחלק את התשובה כך:
  • אם הנפגע הינו נהג הרכב - הוא תובע את חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה.
  • אם הנפגע היה נוסע ברכב - הוא תובע את הנהג ואת חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה. הלכה למעשה, מי שישלם הכל זה חברת הביטוח ובתנאי שהיה ביטוח.
  • אם הנגע היה הולך רגל - יתבע את כל נהגי הרכבים המעורבים בתאונה ואת חברות הביטוח שלהם. אין זה חשוב מי פגע בו בפועל ודי בתביעת כל אחד מכלי הרכב המעורבים בתאונה.
קרנית - למקרה שאין מי לתבוע
לא חסר מקרים בהם התחושה היא שאין את מי לתבוע. כך במקרה בו לנהג לא היה ביטוח או תאונה של פגע וברח. בכדי שלא להגיע למצב בו אנשים נותרים נכים, פגועים ומחוסרי כל, הוקמה קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, הפועלת מכוח ועל פי חוק ושמה "קרנית".
באותם מקרים בהם לא ידוע לנפגע אודות זהות הפוגע או שנהג הרכב היה ללא ביטוח חובה, אזי התביעה תוגש כנגד "קרנית" אשר תפצה את הנפגעים על כל נזקיהם כאילו היא הייתה חברת הביטוח של הרכב המעורב בתאונת הדרכים.
שימו לב, קרנית תפצה קורבנות של תאונת דרכים כפי שתיארנו אך אין היא מפצה נהגים אשר נהגו ללא ביטוח חובה.

מה הסיכויים לקבל פיצוי?
כפי שציינה קודם, בית המשפט אינו בודק מי אשם בתאונה אלה בוחן מה הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה. לכן, כל פגיעה מזכה בפיצוי. לכן, תאונות קלות לרוב מסתיימות בפשרה מול חברות הביטוח, מבלי להיזקק לתביעה משפטית. במקרים אלה התובע זוכה לפיצוי הנע בין כ- 5,000 ל- 15,000 ש"ח, בעיקר בגין הכאב והסבל שנגרמו לו. במקרים חמורים, במידה ולא גובשה פשרה בין הצדדים, תוגש תביעה לבית המשפט, וסכום הפיצוי יקבע על ידי בית המשפט בהתאם לחוות דעת וטיעוניו המשכנעים של עורך הדין.

כמה צריך להשקיע לפני שמקבלים פיצוי?
את ההוצאות נהוג לחלק לשני סוגים: ההוצאות לפני הגשת תביעה וההוצאות שלאחר קבלת הפיצויים.
לפני הגשת התביעה נהוג שהלקוח משלם את אגרת בית המשפט (כמה מאות ש"ח). כמו כן, התובע נושא בעלות צילומי החומר הרפואי הרלוונטי אם כי, מאחר ומדובר בתאונת דרכים, על פי המחוקק בית המשפט ימנה מומחה מטעמו ואין כל צורך בהגשת חוות דעת פרטית.
לאחר קבלת הפיצויים, התובע נושא בשכר טרחת עורך הדין. מאחר ועל פי חוק חברת הביטוח המפצה את התובע, מוסיפה את שכר הטרחה לפיצויים בעצמה, התובע לא ישא בהוצאה זו. שכר טרחת עורך דין הינו:
  • אם מושגת פשרה בלא שהוגשה תביעה לבית המשפט שכר הטרחה מוגבל ל- 8% +מע"מ מסכום הפיצויים. ב.
  • אם מושגת פשרה לאחר הגשת התביעה, מוגבל שכר הטרחה ל- 11%+מע"מ מסכום הפיצויים.
  • אם הדיון מסתיים בפסק דין של בית המשפט, בלא שהושגה פשרה בין הצדדים, מוגבל שכר הטרחה ל- 13% +מע"מ מסכום הפיצויים.
עורך הדין אוהד מגורי מקפיד לתת דגש על ניהול מאבק בלתי מתפשר על כל תיק ותיק, קטן כגדול, לצורך פיצוי מקסימאלי ללקוח.משרדנו מייצג נפגעי תאונות דרכים מכל הסוגים בתביעות פיצויים ואנו מודעים היטב לכל הבעיות אשר עלולות לקום במסגרת ניהול התביעה. משרדנו מקפי להיות מעודכן באופן יומיומי בתנודות פסיקות בית המשפט וזאת בכדי לתת ללקוחותיו את השירות המקצועי ביותר.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן