פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

שיטת הניקוד החדשה בעבירות תנועה

קבלת נקודות אינה פוטרת מקנס כספי או עונש אחר אלא מהווה אמצעי כדי לבחון את התנהגות הנהג באופן כללי

שיטת הניקוד של עבירות תנועה היא בעצם דרך של משרד התחבורה לעקוב אחרי נהגים שביצעו עבירות תעבורה. קבלת נקודות אינה פוטרת מקנס כספי או עונש אחר אלא מהווה אמצעי כדי לבחון את התנהגות הנהג באופן כללי. שיטת הניקוד החדשה נהוגה בארץ כבר למעלה מעשור ונועדה כדי לזהות נהגים שלהם עבירות תעבורה חוזרות ונישנות.

כמה נקודות זה שלילה?
על-פי השיטה החדשה צבירה של למעלה מ-36 נקודות גוררת פסילה של הרישיון. כל עבירה "שווה" מספר קבוע של נקודות. כך למשל נסיעה ברמזור אדום "שווה" 10 נקודות , שימור בסלולארי- 4 נקודות ונהיגה בשכרות- 10 נקודות. השיטה החדשה נועדה כדי להחמיר עם עברייני התנועה וחלק מהחידושים בה הם שישנן עבירות תנועה קלות שלמבצעים אותן לא יירשמו נקודות כלל וכן שיש הלימה בין חומרת העבירה לבין כמות הנקודות.

מחיקת נקודות על עבירות תנועה
נהג שקיבל נקודות על עבירות תנועה שביצע חייב לבצע אמצעי תיקון שהוטלו עליו על-ידי רשות הרישוי. אמצעי תיקון יכולים להיות : קורס נהיגה נכונה , מבחן מעשי נוסף, מבחן עיוני נוסף, בדיקות רפואיות ועוד. אמצעי התיקון תלוי בכמות הנקודות שצברתם בפרק הזמן שנקבע- בדרך כלל שנתיים. אם צברתם פחות מ-12 נקודות במהלך תקופה של שנתיים הן יימחקו באופן אוטומטי. אם צברתם 12 נקודות ויותר תצטרכו לבצע את אחד מאמצעי התיקון ואז הנקודות יכולות להימחק לכם, אך זה תלוי במספר הנקודות שצברתם ובעוד גורמים. בנוסף תוכלו להגיש ערעור על הדו"ח שניתן לכם ובמידה ותזכו הנקודות יימחקו גם כן.

ערעור על עבירות תנועה
במידה וקיבלתם דו"ח תנועה כלשהו ואתם מעוניינים לערער עליו בבית המשפט, על מנת להימנע מרישום הנקודות, כדאי שתתייעצו עם עורך דין המתמחה בתחום. בתי המשפט יאמינו בדרך כלל לשוטר שרשם את הדו"ח, כך שאם בכל זאת תירצו לנסות ולערער עליו כדאי שתעברו תדריך מעו"ד מקצועי שיכין אתכם למשפט. לעורכי הדין יש שלל הגנות ושיטות שפעמים רבות עובדות וביכולתם להצליח בהגשת הערעור. במידה והערעור שהגשתם יתקבל אזי הנקודות שנרשמו לכם יימחקו כלא היו. משרד עו"ד מגורי מתמחה בדיני תעבורה וישמח לתת לכם ייעוץ ולבחן את המקרה שלכם באופן מקצועי ואמין.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן