פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

עבירות תעבורה


משרדו של עורך הדין מגורי מתמחה, בין היתר, בניהול תיקי תעבורה ומחזיק בהצלחות אין ספור בתחום זה. בין אם אתה הגורם לעבירה או אחת מקורבנותיה, המשרד יעניק לך את ההגנה הטובה ביותר וילחם להשגת התוצאה הטובה ביותר לך ולכל לקוחותיו.

מניפת עבירות התעבורה מתפרסת על מגוון רחב של עבירות, החל מעבירות חניה הגוררות קנסות לצידן ועד לעבירות חמורות וקשות כגון גרימת מוות ברשלנות. לכל אדם המואשם בביצוע עבירה מכל סוג שהיא מגיע להיות מיוצג על ידי עורך דין. עורך דין מקצועי בעל נסיון בתחום ילחם למזער את הנזק הצפוי לאותו אדם ובמידת הצורך יעשה הכל להוכחת חפותו.

במחלקת התעבורה במשרדנו מיטב עורכי הדין בתעבורה בעלי נסיון עשיר, מקצועיות ומיומנות בכל תחומי התעבורה. רק עורך דין תעבורה בעל ניסיון יידע לאבחן כל מקרה לגופו ולאתר את הסוגיות המשפטיות וחוקיות העולות מחומר החקירה. במקביל, עורך דין מקצועי יידע לאתר את הכשלים והפרצות בחוק אשר ייטיבו עם הלקוח. אבחון מעמיק עשוי לרוב להביא לשינויים באישומים, להקלות בענישה ובלא מעט מקרים, לזיכויים או ביטול דו"חות וקנסות.


ברירת משפט
קנסות הינם מנת חלקם של כמעט כל מי שאי פעם הוציא רישיון נהיגה. קנסות לרוב מלוות עבירות תעבורה קלות כאשר הדו"ח עצמו, הניתן לנהג או למבצע העבירה, הוא כתב אישום לכל דבר והקנס הוא מעין "עונש מוסכם" בין המדינה לנאשם. באם בוחר מבצע העבירה לשלם את הקנס אזי בכך תם ה"הליך המשפטי" ועבירה תירשם לו ברישום התעבורתי שלו (ולא בפלילי). מרבית עבירות החנייה אינן נרשמות ברישום התעבורתי.

דו"ח תנועה שכזה נושא עמו שתי אפשרויות נוספות מלבד תשלום הקנס:
  • הגשת בקשה להישפט תוך 90 יום;
  • הגשת בקשה לביטול הדו"ח תוך 30 יום.
למשטרה אין סמכות לבטל או להפחית את הקנס, עם זאת קיימת אפשרות לפנות לראש לשכת התנועה במשטרת ישראל, באזור בו נעברה העבירה, בבקשה להמיר את הדו"ח לאזהרה או לגנוז אותו מכל עילה אחרת. בכל מקרה, על הנאשם להקפיד שלא יפוג המועד לתשלום הקנס. אי תשלום קנס יגרור תוספת פיגורים ואף ימנע חידוש רישיון הנהיגה.

מי שמודיע על רצונו להישפט יקבל הזמנה לדיון שם יהיה זכאי להעלות את טענותיו באשר לחפותו. בלא מעט מקרים מגיע הנאשם ללא ייצוג משפטי אל מול השופט מתוך האמונה שבית המשפט יגלה כלפיו רחמים כאשר הוא מודה בעבירה עצמה. מה שאינו מבין אותו אדם זה שרק בנסיבות מיוחדות ויוצאות דופן יטיל בית המשפט עונש קנס הנמוך מגובה הקנס המקורי, כך שאם לוקחים בחשבון את הזמן והאמצעים שהשקיע ואובדן יום העבודה, לא היה כל טעם בבקשתו להישפט. בקשה להישפט צריכה להתמקד בטענה שהאדם לא ביצע את העבירה המיוחסת לו או שביצע אותה אך תחת אחת ההגנות השמורות לו בדין הפלילי והפוטרות אותו מאחריות למעשה.

הזמנה לדין
אדם יכול לקבל הזמנה לדין במספר אופנים. יכול ויקבל את ההזמנה באופן ידני מאת שוטר, לרוב מיד לאחר ביצוע העבירה. יכול שהוא יקבל כתב אישום בדואר רשום מאת מערכת בית המשפט. כך או כך, מדובר בכתב אישום והזמנה להופיע בפני בית המשפט ויש להתייצב כנדרש. במידה ונאשם שהוזמן לדיון לא התייצב, רשאי בית המשפט לדון אותו שלא בפניו (למעט בתאונות קטלניות ובתאונות שכתוצאה מהן נחבל אדם חבלה של ממש).

הזמנה לדין ניתנת לרוב בעבירות חמורות. רצוי כי אדם אשר קיבל הזמנה שכזאת יקח ייצוג משפטי של עורך דין מנוסה ומומחה בתחום התעבורתי.

ביטול פסק דין שניתן בהעדר
בית המשפט אינו מבטל בנקל פסקי דין אשר ניתנו בהעדר התייצבותו של הנאשם. על הנאשם להראות כי אי התייצבותו הייתה מוצדקת ו/או שנגרם עיוות דין של ממש בהליך שהתנהל נגדו. הסברים פשוטים של "שכחתי" אינם מתקבלים כלל. לא פעם אותם נהגים מגלים כי הוטל עליהם עונש של פסילה לתקופה משמעותית ורק עם מתן ההודעה הם נזכרים בהזמנה שקיבלו.

עבירות תעבורה לרוב פוגעות בכיס וברישיון הנהיגה. לא כדי לזלזל בקנסות ואם אין כוונה לגשת למשפט אז יש לשלם את הקנס במועד בטרם יצבור ריבית ובטרם יצטברו קנסות נוספים. איבוד רישיון הנהיגה לכל תקופה פוגע קשות ביכולתו של אותו אדם להתקיים ולפרנס את משפחתו כאשר רישיון נהיגה הינו כלי קיומי בסיסי של ימינו בלעדיו אין.

משרדו של עורך הדין אוהד מגורי מתמחה בתחום התעבורתי בכל סוגי עבירות התעבורה, מהקלים לקשים, מהפשוטים למורכבים ויעשה הכל לתת ללקוחותיו את ההגנה הטובה ביותר והראויה ביותר, בין אם מדובר בדו"ח תנועה שניתן שלא בצדק ובין אם מדובר בתאונה קטלנית.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן