פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

סגירה של תיקים פליליים

מאוד קל לפתוח תיק פלילי. לסגור אותו, מאידך, קשה וסבוך הרבה יותר. תיק פלילי שאינו נסגר יוביל ברוב המקרים להגשת כתב אישום ולגרור השלכות חמורות.

מתוקף כך כדאי לפעול בחוכמה ובמקצועיות על מנת להביא לסגירת התיק הפלילי בטרם הגשת כתב האישום. עו"ד אוהד מגורי, מומחה ובעל ניסיון בתיקים פליליים, ילווה אתכם לאורך הדרך תוך שימוש בידע הנרחב שצבר במשך הזמן.

עו"ד לסגירת תיק פלילי בחדרה
השאיפה הגדולה של כל אדם שנפתח נגדו תיק פלילי היא כמובן להביא לסגירתו. כך יוכל לחזור (ברוב המקרים) למסלול חייו התקין ולהימנע מנזקים והשלכות בעייתיות. עו"ד אוהד מגורי פועל בחדרה ובכל הארץ ומייצג את לקוחותיו לכל אורך הדרך. הליווי מתחיל בייעוץ, ממשיך בייצוג בבית המשפט ומסתיים גם לאחר ההחלטות שנלקחו על ידי בית המשפט.

שינוי עילת סגירה של תיק פלילי
כאשר נסגר תיק פלילי זה קורה כשמתקיימת אחת מן הסיבות שצוינו לעיל. חשוב לשים לב שכל סיבה שונה מקודמתה כאשר המצב האידיאלי והרצוי ביותר הוא סגירה בשל היעדר אשמה. לאחר החלטה על סגירת תיק פלילי יכול אותו אדם לפעול לשינוי עילת הסגירה וכך להימנע מכתמים שיכולים ללוות אותו להמשך חייו.

באילו מקרים בית המשפט סוגר תיקים פליליים?
ישנן שלוש עילות שבגינן סוגר בית המשפט תיק פלילי שנפתח. הסיבה הראשונה היא היעדר ראיות מספיקות. זה מתקיים כאשר אי די ראיות שיובילו להרשעתו של הנאשם. סיבה שנייה היא היעדר עניין לציבור. מצב זה מתקיים כאשר התועלת הציבורית תהיה גבוהה יותר אם אותו אדם לא יועמד לדין. זה תלוי בחומרת העבירה, מצבו של החשוד ועוד. הסיבה השלישית של סגירת תיק פלילי היא היעדר אשמה פלילית. סיבה זו מתקיימת כאשר לא ניתן לייחס לאדם כל אשמה ואין כלל ראיות הקושרות אותו לביצוע העבירה.