פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

שימוע פלילי

שימוע פלילי הוא צעד חשוב בהגנה על זכויות נאשם פלילי ובעצם מבטא ניסיון להעניק לנאשם את האפשרויות לטעון לצדקתו בטרם יהפוך לחשוד

כאשר מחליטים להעמיד אדם לדין פלילי יש לכך למעשה השלכות רבות שיכולות לפגוע בצורה משמעותית בנאשם. השימוע הפלילי נועד כדי להגן על הנאשם ובעצם מהווה "הזדמנות נוספת" עבורו בכדי להימנע מהעמדה לדין.

איך מתבצע שימוע פלילי?
סעיף שימוע פלילי קובע כי בכל עבירה חמורה (שעונשה הוא שלוש שנות מאסר ומעלה) צריכה התביעה להודיע לחשוד על התחלת החקירה ועל הכוונה להגיש כתב אישום. לחשוד ישנה זכות לפנות לתביעה בפרק זמן של 30 יום בטענות מנומקות שמסבירות מדוע יש להימנע מהגשת כתב האישום. על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של הניסיון הזה יש להצטייד בעו"ד בעל ניסיון בתחום הפלילי. עו"ד אוהד מגורי מומחה בנושאי שימוע פלילי ויעמוד לצידכם בכל דבר ועניין.

ייעוץ משפטי לשימוע פלילי
במידה וקיבלתם הודעה מהתביעה לגבי העברת חומרי חקירה בעניינכם, מומלץ שתשקלו שימוע פלילי בעניינכם. לא בכל מקרה יש לשימוע הפלילי סיכויי הצלחה גבוהים, אולם ישנם מקרים בהם הוא בהחלט יכול לשנות את התוצאות. מוזמנים לקבלת ייעוץ משפטי לשימוע פלילי במשרד עו"ד אוהד מגורי ולבדוק את סיכויי ההצלחה בחקירה המתנהלת נגדכם.

איך להתנהג בזמן שימוע פלילי?
שימוע פלילי הוא דיון חשוב ומשמעותי במיוחד. לפיכך חשוב ביותר להתנהל בו בחוכמה ובשיקול דעת. השימוע הפלילי הוא חד פעמי ואין בו היזדמנות שנייה. זה אומר שעליכם לנהל אותו במקצועיות רבה ולהימנע מטעויות. עו"ד מומחה בתחום הפלילי יוכל לתדרך אתכם כיצד להתנהג במהלך השימוע הפלילי, דבר שישפיע רבות על ההחלטות שיילקחו לאחר השימוע.