פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי

עורכי דין לטיפול ברישוי נשק - איך ולמי?

לעיתים בהליכי רישוי או השבה של נשק שהוחרם יש צורך בייעוץ או סיוע מקצועי מעו"ד פלילי

עורכי דין העוסקים ברישוי נשק בישראל נאבקים לעיתים בבירוקרטיה ממתסכלת בכל מה שקשור להליך קבלת רשיון להחזקת כלי ירייה או בהליכים להשבת כלי נשק מוחרמים ושלילת רשיון נשק. המשרד לבטחון פנים ומשטרת ישראל הם הגורמים העיקריים מולם יש להתייצב על מנת לדאוג לרשיון נשק בתוקף.

רישוי נשק במשרד לבטחון פנים
בישראל כמו בישראל ובמה שקשור לכלי נשק, כמתקבל מאוד על הדעת, הוצאת רשיון להחזקת כלי ירי כרוכה בהליך בירוקרטי לא פשוט. אך אם מדובר בצורך אמיתי שלכם ואין לכם רישום פלילי בעייתי או שימצאו חלילה סיבות אחרות שימנעו מכם לקבל רשיון כזה וניתן להעריך שתוכלו להחזיק בבעלותכם כלי ירי.

מי יכול לקבל רשיון לכלי יריה
הוצאת רשיון נשק של אדם פרטי כוללת בתחילת התהליך בדיקה הנקראת "בדיקת זכאות" האורכת עד ארבעים וחמישה ימים. הפרמטרים הראשונים להיבדק הם: סטטוס תושב בישראל, ידיעת השפה העברית ברמה מספקת, גיל, שירות צבאי, מגורים או עבודה ביישוב "זכאי" ועוד...

עתירות להשבת נשק
כמו שאפשר לקבל מהמדינה רשיון לנשק כך הוא גם יכול להילקח! בשנים האחרונות אנו עדים למגמה קצת מתסכלת אשר קובעת כי בעל רשיון נשק המחזיק בנשק ונחשד בעבירה פלילית, גם אם אין לה שום קשר לעצם החזקת כלי הירי, מוחורם נשקו ולעיתים גם מוגשת בקשת להתליית רשיון. מקרים מסוג זה הופכים מתסכלים יותר כאשר הנשק משמש לעבודה ולפרנסה (לדוגמא מאבטחים). כדי להשיב נשק תפוס במקרה שכזה יש צורך להגיש עתירה מנהלית אשר נידונה מול שופט ומאלצת את הרשויות לתת הסברים מפורטים למהלך.

עורך הדין אוהד מגורי המתמחה בתחום הפלילי בעל נסיון רב והצלחות רשומות בנושא הגשת עתירות מנהליות להשבת נשק תפוס.