פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

ערעור (ערר) על פסילת רישיון נשק

משרד עו"ד אוהד מגורי ילווה אתכם לאורך כל תהליך הגשת הערר על פסילת הנשק ויעשה הכל בכדי שהוא יושב בחזרה אליכם.

בניגוד לארה"ב למשל, שם התקנות לגבי החזקת כלי נשק הן אחרות לחלוטין, בישראל הן נוקשות הרבה יותר. גם אם אדם מסוים כבר החזיק ברישיון נשיאת נשק, אגף כלי היריה או בית המשפט רשאים לבטל או לפסול את הרישיון בכל רגע נתון. זה קורה בדר"כ במקרים בהם חושב ביהמ"ש או המשטרה כי ישנה סכנה בכך שאותו אדם יהיה בעל רישיון נשק. פסילת רישיון נשק עלולה לגרום לקשיים בפרנסה של אלו המשתמשים בנשקם בעבודה (מאבטחים למשל) וכן לגרום לתחושות חוסר ביטחון קשות (עבור אלו הגרים באזורי עימות למשל). יש מה לעשות במקרה של פסילת רישיון נשק! עו"ד אוהד מגורי, בעל מומחיות רבה בתחום זה, ישמח לעמוד לשירותכם ולבחון את כל הדרכים בהן ניתן לערער ולהשיב את רישיון הנשק אליכם.

מתי פוסלים רישיון נשק?
האגף לרישוי כלי ירייה רשאי (בהמלצת המשטרה או גורמי חוק אחרים) לפסול רישיון נשק של אדם מסוים במספר מקרים. בכל מקרה בו נפתח תיק חקירה או תיק פלילי נגד אותו אדם, כמעט באופן אוטומטי ייפסל רישיון הנשק שלו. גם אם תיק החקירה נוגע בנושא אחר לחלוטין ואין לו כל קשר לאישור נשיאת הנשק, האגף יבטל את רישיון הנשק של האדם הנתון בחקירה. ישנם מקרים נוספים בהם חשים גורמי החוק כי נשיאת הנשק ע"י אדם כלשהו היא מסוכנת ומהווה איום כגון צו הגנה של בית המשפט האוסר על נשיאת נשק.

עו"ד לערר על פסילת רישיון נשק
בכל הנוגע לפסילת נשק ידי ביהמ"ש בהחלט ידו קלה על ההדק. בכל מקרה בו יש חשש הכי קטן לסכנה או איום, תתבצע פסילת רישיון הנשק. כדאי לדעת שלמרות הקלות בה פוסלים גורמי החוק רישיון נשק, ניתן להגיש ערר על החלטה זו ופעמים רבות אף להצליח בכך. מה שכן, מומלץ להיעזר בעו"ד בעל ניסיון בטיפול בתיקים בתחום הנשק. עו"ד אוהד מגורי הוא האדם המתאים ביותר לכך. מקצועיות רבה והכרות מעמיקה עם הטכניקות המשפטיות הרבות הן שמסייעות לו להצליח רבות בהגשת ערר על פסילת רישיון נשק.

החזרת רישיון נשק שנפסל
ברגע שכלי נשק נלקח מאדם מסוים, וכלל לא משנה מאיזו סיבה, אין סיכוי שהוא יושב סתם כך לבעליו. גם אם תיק החקירה נסגר וגם אם האיום הוסר, בית המשפט או האגף לרישוי כלי ירייה לא ימהר להשיב את הנשק שלקח. לשם כך תזדקקו ברוב המקרים להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט ולבקש להשיב אליכם בחזרה את אישור נשיאת הנשק שלכם. לכל אחד ישנה זכות להגיש ערר ו/או עתירה מנהלית על פסילת רישיון נשק, אולם כדי להגדיל את הסיכויים להצלחת הבקשה מומלץ להסתייע בעו"ד בעל מומחיות בנשק.