פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי

ערעור על פסילת רישיון נשק

משרד עו"ד אוהד מגורי ילווה אתכם לאורך כל תהליך הגשת הערר על פסילת הנשק ויעשה הכל בכדי שהוא יושב בחזרה אליכם.

בניגוד לארה"ב למשל, שם התקנות לגבי החזקת כלי נשק הן אחרות לחלוטין, בישראל הן נוקשות הרבה יותר. גם אם אדם מסוים כבר החזיק באישור נשיאת נשק בית המשפט רשאי לפסול ולהתלות את נשקו בכל רגע נתון. זה קורה בדר"כ במקרים בהם חושב ביהמ"ש או המשטרה כי ישנה סכנה בכך שאותו אדם יהיה בעל רישיון נשק. פסילת רישיון נשק עלולה לגרום לקשיים בפרנסה של אלו המשתמשים בנשקם בעבודה (מאבטחים למשל) וכן לגרום לתחושות חוסר ביטחון קשות (עבור אלו הגרים באזורי עימות למשל). יש מה לעשות במקרה של פסילת רישיון נשק! עו"ד אוהד מגורי, בעל מומחיות רבה בתחום זה, ישמח לעמוד לשרותכם ולבחון את כל הדרכים בהן ניתן לערער ולהשיב את רישיון הנשק אליכם.

מתי פוסלים רישיון נשק?
בית המשפט רשאי (בהמלצת המשטרה או גורמי חוק אחרים) לפסול רישיון נשק של אדם מסוים במספר מקרים. בכל מקרה בו נפתח תיק חקירה או תיק פלילי נגד אותו אדם, כמעט באופן אוטומטי ייפסל רישיון הנשק שלו. גם אם תיק החקירה נוגע בנושא אחר לחלוטין ואין לו כל קשר לאישור נשיאת הנשק, ביהמ"ש יתלה את נשקו של האדם הנתון בחקירה. ישנם מקרים נוספים בהם חשים גורמי החוק כי נשיאת הנשק ע"י אדם כלשהו היא מסוכנת ומהווה איום ואז הוא יחליט על התליית הנשק.

עו"ד לערעור על פסילת נשק
בכל הנוגע לפסילת נשק ידו של ביהמ"ש בהחלט קלה על ההדק. בכל מקרה בו יש חשש הכי קטן לסכנה או איום, תתבצע פסילת רישיון הנשק. כדאי לדעת שלמרות הקלות בה פוסלים גורמי החוק רישיון נשק, ניתן להגיש ערעור על החלטה זו ופעמים רבות אף להצליח בכך. מה שכן, מומלץ להיעזר בעו"ד בעל נסיון בטיפול בתיקים בתחום הנשק. עו"ד אוהד מגורי הוא האדם המתאים ביותר לכך. מקצועיות רבה והכרות מעמיקה עם הטכניקות המשפטיות הרבות הן שמסייעות לו להצליח פעמים רבות בהגשת ערעור על פסילת רישיון נשק.

החזרת רישיון נשק שנפסל
ברגע שכלי נשק נלקח מאדם מסוים, וכלל לא משנה מאיזו סיבה, כמעט ואין סיכוי שהוא יושב סתם כך לבעליו. גם אם תיק החקירה נסגר וגם אם האיום הוסר, בית המשפט לא ימהר להשיב את הנשק שלקח. לשם כך תזדקקו ברוב המקרים להגיש ערעור לבית המשפט ולבקש להשיב אליכם בחזרה את אישור נשיאת הנשק שלכם. לכל אחד ישנה זכות להגיש ערר על פסילת רישיון נשק, אולם כדי להגדיל את הסיכויים להצלחת הבקשה מומלץ להסתייע בעו"ד בעל מומחיות בנשק.