פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

עבירות תנועה מהירות מופרזת

לא ראיתם את השלט המורה על הגבלת מהירות? את השוטר זה לא יעניין!

במידה וניתפסם על עבירות תנועה כמו מהירות מופרזת, אתם יכולים לקבל מספר עונשים אשר יכולים להיות כספיים ואף חמורים מכך - לכן אל תהמרו על הרישיון שלכם, על עבירת מהירות ניתן לשלם ולעתים גם לא במעט.

מהירות מופרזת נקודות
שיטת הניקוד בנהיגה נצברת על פני שנתיים, אשר לאחריהן, במידה ולא נמצא הנהג מבצע דבר עבירה כלשהי ,הן יימחקו באופן אוטומטי. עד 12 נקודות מחייב את הנהג לעבור קורס נהיגה מונעת, כנ"ל לגבי נהג אשר צבר 22 נקודות בפחות משנתיים אבל בשונה מהראשון - תקופת הצבירה תיחשב על פני 4 שנים. על 36 נקודות ויותר, נפסל הרישיון באופן אוטומטי לשלושה חודשים וכן ייאלץ אותו נהג לעבור את מבחן התאוריה פעם נוספת. במידה ועוד פעם נצברו 36 נקודות - הרישיון ייפסל והפעל לתקופה של תשעה חודשים, ובנוסף יחויב הוא לעבור בדיקות רפואיות, תאוריה ולבסוף טסט! על מהירות מופרזת בדרכים עירוניות ובין-עירוניות ניתן לקבל 8 נקודות על מהירות של עד 30 או 40 קמ"ש מעל המותר ועשר ניתן לקבל על מהירות העולה על 40 קמ"ש מעלה המותר בדרך מהירה למשל.

עונש על מהירות מופרזת
על כל עבירה של מהירות מופרזת אשר עליה נתפסים על ידי משטרה או על ידי מכמונת מהירות, ניתן לקבל היטל בצורה של קנס כספי, צבירת נקודות ובמקרים מסוימים גם הזמנה לדין כאשר יכול להיות שבסוף התהליך גם יישלל הרישיון. בין אם מדובר על עבירה בתחום עירוני או בין עירוני, הקנס הכספי יכול לנוע בין 250 ל-750 שקל ומעל נסיעה של 31 קמ"ש בתחום עירוני מעל המהירות המותרת - תהיה כבר קריאה לדין. בתחום בין-עירוני העמדה לדין תהיה אם הנהג נתפס על מהירות של 41 קמ"ש יותר.

עבירת תנועה ראשונה
לא ניתן להעריך במדויק מתי תהיה חומרת העונש של נהג אשר נתפס על עבירות תנועה, גם אם מדובר על מהירות מופרזת אשר מצוינת בחוק. זאת מכיוון ותלוי במידת נחמדותו של השוטר אשר תפס אתכם במידה וכן, במידה ופגעתם באדם חלילה או ברכוש, במידה ונהגתם בגילופין או בפיכחות ובמידה אתם נהגים וותיקים או חדשים בין היתר. במידה ולא פועלים נכון כמו להתייעץ עם עורך-דין המתמחה בדיני תעבורה לפני ההתייצבות בבית-משפט, יכול להיות שגם הרישיון יישלל או שיתקבל קנס כספי גבוה!
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן