פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

בית דין לתעבורה - יש ממה לחשוש?

לא כל עבירות התעבורה מגיעות לבית הדין, אלא רק אלו שלא נסגרו בקנס או בעונש אחר. בדרך כלל העבירות שיגיעו לבית הדין לתעבורה הן העבירות החמורות יותר שנדרשת התערבות של שופט כדי לסגור את התיק ולקבוע את גזר הדין. כמו כל דיון בבית משפט, גם דיון בבית דין לענייני תעבורה עשוי להיות מפחיד עבור אזרחים נורמטיביים שלא מורגלים בדיונים בבית המשפט.

במקרה של קבלת זימון לבית דין לתעבורה מומלץ להתייעץ ולהיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה לעבירות תנועה בכדי שזה ייצג אתכם כראוי וינסה לצמצם כמה שניתן את העונש.

קיבלתי זימון לבית דין לתעבורה - מה עושים?
נהג נורמטיבי, שלא הופיע בעבר בבתי משפט, וקיבל זימון לדיון עשוי למצוא את עצמו בפחד ובבלבול. בית המשפט נתפס בעיננו כדבר מאיים ומפחיד המזוהה עם עבריינים כבדים ופושעים. במידה וקיבלתם זימון לדיון בבית משפט חשוב שקודם כל תירגעו, על אף הקושי, ותנסו לברור את צעדיכם בקפידה רבה. העונשים במשפט תעבורה הם בדרך כלל חמורים יותר מקנסות ונעים בין פסילת רישיון לבין מאסר על תנאי או בפועל. אל תיתנו לנתון זה להכניס אתכם לעוד יותר לחץ משום שפעמים רבות ניתן למזער את העונש, במידה ומקבלים סיוע משפטי מעו"ד לענייני תעבורה. לכן כשאתם מקבלים את הזימון לבית הדין מומלץ שקודם כל תפנו לקבלת סיוע וייצוג משפטי מעו"ד מקצועי שיסייע לכם לצאת כמה שיותר בזול מהמשפט.

כיצד מתנהל משפט תעבורה?
עבירות תעבורה חמורות, כאמור, גוררות זימון של הנאשם לדיון בבית המשפט. הדיון נפתח, כמו כל דיון משפטי אחר, בהקראת כתב האישום ובדרישה של השופט לנאשם לומר אם הוא מודה או כופר בכתב האישום. במידה והנמאם מודה הוא רשאי באמצעות עורך דינו (או באופן עצמאי) לבקש הקלות בעונש. במידה והוא כופר נקבע מועד אחר לדיון נוסף ובו יידרש הנאשם להציג הוכחות. כך או אחרת, בסיום הדיונים יציג בית הדין את העונשים או יכיר בחפותו של הנאשם. דיון שכזה עשוי להעלות חששות עבור מי שלא עבר דבר שכזה מעולם ולכן מומלץ לשכור עו"ד מומחה לעבירות תנועה כדי שייצג את הנאשם במקצועיות וביעילות.

איך מתכוננים למשפט בבית דין לתעבורה?
בניגוד אולי לדברים אחרים בחיים, אליהם לא ניתן להתכונן, לדיון בבית משפט דווקא רצוי ואף הכרחי להתכונן. אדם שיבוא לא מוכן לדיון בבית משפט עשוי למצוא את עצמו נאשם אפילו אם חפותו ברורה לכל. דיונים משפטיים בבתי הדין לתעבורה מזמנים אליהם לרוב אנשים נורמטיביים חסרי נסיון בבתי משפט. מסיבה זו כדאי ביותר שאנשים אלו יתכוננו הייטב לקראת המשפט בכדי להגדיל את הסיכויים שלהם לצאת זכאים, או לפחות לצמצם עד כמה שניתן את העונש. כדי להתכונן יש לעבור על כל חומרי החקירה, לבחון את האישום ואת הטיעונים ולדעת בדיוק מה אתם הולכים לומר בבית המשפט. כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר יש לפנות לייעוץ משפטי אצל עו"ד מומחה לעבירות תעבורה והוא זה שיכין אתכם בצורה הטובה ביותר לקראת המשפט.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן