פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

חובת ייצוג במשפט פלילי

לעתים אין הנאשם יכול לממן לעצמו עורך דין, לעתים אלו הן הגבלות פיזיות או שכליות אשר יכולות להקשות עליו לשכור את שירותיו של סניגור פלילי

חובת ייצוג במשפט פלילי חלה ברוב המקרים, ועם השנים החוק גם השתנה לטובת הכלל בהקשר זה.

תנאים לקבלת סניגור ציבורי במשפט פלילי
במדינת ישראל קיימת חובת ייצוג במשפט פלילי, ויתרה מכך לעתים גם ניתן להיות מיוצג על ידי עורך דין לא מהמגזר הפרטי, אלא מהמגזר הציבורי! מקרים שכאלו יכולים לחול כאשר: הנאשם נמצא חסר אמצעים ומואשם בעבירה שיש בה כדי לקבוע עליו כחמש שנות מאסר לפחות, במידה והנאשם הוא קטין במרבית המקרים, במידה ובית-המשפט קבע זאת או במידה ולנאשם מוגבלויות שונות כמו חירשות, עיוורות, אילמות, ליקוי שכלי או נפשי.

ביטול הליך פלילי
עורך דין פלילי מנוסה יכול לעזור בשורה של מקרים, בהקשר לעונשו של הלקוח, ובהם בין היתר: מחיקת רישום פלילי, עזרה בהגשת בקשת חנינה על מנת להקל בעונשו של זה ובמקרים נדירים יותר אף לבטלו, ובמקרה שבו התיק הפלילי נסגר או שזוכיתם מכל אשמה ניתן גם לשכור שירותי עורך-דין על מנת לדאוג לטיהור שמכם בציבור!

משפט פלילי ללא עורך דין
ישנם מקרים בהם הנאשם יכול להיות שלא מיוצג על ידי סניגור וזאת במידה ואין לאחרון תועלת שבכוונתה להפחית, לזכות או להוכיח את חפותו של הראשון. מעבר לכך, במידה ואין שיתוף פעולה בין השניים ואף יתרה מזאת - נמצא שהנאשם לא רק מסרב לעורך דין אלא גם מאיים עליו פיזית או מילולית, רשאי בית המשפט להורות להמשיך בדיון הפלילי ללא ייצוג סניגור.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן