פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

מהי חובת הייצוג המשפטי?

על מנת לקבוע כי לכל נאשם יתנהל הליך משפטי הוגן בא המחוקק להגן גם על אלו שלא מעוניינים בהגנה וקבע את "חובת הייצוג המשפטי"

החובה היא חובה מצד אחד אך גם זכות גדולה אשר עומדת לרשות חסרי אמצעים. 

מתי חייב עורך דין?
נקבע כי בכל מקרה פלילי בו קיימת אפשרות להטלת ענש מאסר בפועל, הנאשם הוא קטין, הנאשם סובל מבעיה רפואית או נכות אשר פוגעות ביכולתו להבין/להתבטא, יש חובה של ייצוג הנאשם על ידי פרקליט. כמובן שכל נאשם זכאי לבחור בכל עורך דין שיחפוץ לביצוע המשימה אך באין יכולתו לשכור שירותי עורך דין תעמיד לו הסנגוריה הציבורית עורך-דין לטיפול בענייניו. בנוסף, של בתחום הפלילי קיימים מספר מקרים בודדים בהם יש חובה להיות מיוצג על ידי עורך דין כמו למשל בעסקאות מקרקעין.

משפט ללא עורך דין
היה ולא התקיימו התנאים המחייבים מינוי עורך דין רשאי הנאשם לבחור ולייצג את עצמו. לא מומלץ, לא כדאי וכנראה שבסופו של יום יהיה הדבר גם לא משתלם. עורך דין מנוסה אשר מכיר את מהלך המשפט הפלילי ידע לשים את האור על הנקודות החשובות וגם אם אדם בטוח במליון אחוז בחפותו לא בטוח כי ידע ברגע הנכון מול השופט להסביר את הדברים בצורה ברורה מספיק או מקובלת בעולם המשפט.

החלפת ייצוג פלילי
ניתן לראות ב"ייצוג נאשם" סוג של חתונה.... מרגע שלקח על עצמו עורך דין ייצוגו של נאשם במשפט פלילי כל הליך של החלפת סניגור חייבת את הסכמת השופט לאחר הגשת בקשה לשחרור מייצוג.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן