פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

הסיכונים בביצוע עבירות מהירות

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת לעבירת מהירות שהשכלותיה יכולות להיות מסוכנות ביותר

נהיגה במהירות מופרזת עלולה להוביל לתאונות חמורות ולפגיעה פיזית בנהגים אחרים.  על אף שמדובר שעבירה נפוצה, שנהגים מבצעים, היא עדיין מסוכנת ביותר ותוצאותיה עשויות להיות הרות גורל. החוק אומר כי לנהגים אסור לנהוג מעל המהירות הקבועה באותו מקום ספציפי, כאשר העונשים לחריגה מהמהירות משתנים ונעים בין קנס, שלילה והזמנה לדין בבית המשפט.

מהירות מופרזת קנסות
העונש הנפוץ ביותר על עבירות מהירות מופרזת הוא הטלת קנסות כספיים. הקנס המינימלי ביותר עומד על 250 ש"ח והוא ניתן בדר"כ כאשר ישנה חריגה קלה בלבד מהמהירות המותרת. כאשר ישנה חריגה גדולה יותר הקנס עולה ונוספות גם נקודות לחובתו של הנהג. כאשר נצברת כמות מסויימת של נקודות זה יכול להוביל  לפסילת רישיון, דבר שעשוי להיות בעייתי מאוד למרבית הנהגים. על אף שהמכשירים הבודקים את המהירות נחשבים לאמינים, ישנן לעיתים טעויות בזיהוי ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין מתמחה בתעבורה כדי לבחון את המקרה שלכם ולבדוק האם ניתן להגיש ערעור על הדו"ח שניתן.

מהירות מופרזת פסילת רישיון
ישנם מקרים בהם נהגים נתפסים כשהם נוהגים במהירות מופרזת במיוחד. באותם מקרים הנהגים נתפסים כשהם חורגים משמעותית מהמהירות המותרת. במצבים כאלה הם יזומנו לדיון בבית המשפט, כאשר בינתיים ניתן להטיל עליהם פסילה מנהלית ל-30 יום. לאחר דיון בביהמ"ש הפסילה יכולה להתארך לזמן של כמה חודשים וזאת משום שהמשטרה וביהמ"ש רואים בחומרה רבה חריגה גדולה מהמהירות המותרת. במקרה של פסילה מנהלית ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה לביטול או קיצור הפסילה כאשר מומלץ לעשות זאת באמצעות עו"ד מומחה כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה.

עונשים על עבירות תנועה
כיום בידי המשטרה אמצעים טכנולוגיים רבים שיכולים לבדוק את המהירות שבה נוסעים הנהגים. בין האמצעים ניתן למצוא מצלמות מסוגים שונים, אקדח לייזר ועוד. אותם אמצעים טכנולוגיים יכולים להרשיע נהגים ולגרום ,כאמור, לקנסות גבוהים, לנקודות ואפילו לפסילת רישיון (במקרים של חריגה גדולה במיוחד מהמהירות המותרת). בתי המשפט בדר"כ אינם סלחנים כלפי עבירות מהירות ונוטים לקבל את תוצאות המכשירים הטכנולוגיים. ובכל זאת, מדובר באמצעי טכנולוגי ולכן גם לו יש לפעמים טעויות.

עו"ד אוהד מגורי , מומחה לדיני תעבורה, ישמח לבחון את המקרה שלכם ולבדוק האם ניתן לערער בדרך כלשהי על תוצאות המכשיר ולבטל את דו"ח המהירות שקיבלתם.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן