פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

ערעור על צו הרחקה

הפרת צו הרחקה משמעותה עבירה פלילית שיכולה להוביל למעצר! בואו להתייעץ עם עו"ד מגורי וביחד נבדוק מהן האפשרויות העומדות בפניכם כדי לערער על צו ההרחקה ואולי אפילו לבטלו.

צו הרחקה בהיבט הפלילי הוא אמצעי שיש בידי בית המשפט בשביל להגן על אדם מפני אלימות מצד גורם כלשהו.  על מנת להוציא צו שכזה יש להוכיח שקיימת סכנה מוחשית ומיידית לשלומו של האדם הסובל. ניתן לערער על צו הרחקה שניתן וזאת באמצעות הגשת ערעור לבית המשפט. במקרים מסויימים, ולאחר בדיקה מקיפה, עשוי ביהמ"ש לבטל צו הרחקה שכבר ניתן.

צו הרחקה נגד אחד ההורים בתהליך גירושין
אחד התנאים להוצאתו של צו הרחקה הוא שישנה הוכחה שמדובר באלימות ושישנה סכנה מוחשית לשלום בני הבית. בחלק מהמקרים גם אלימות נפשית תיחשב לאלימות שיש בה סכנה מוחשית. צו הרחקה שניתן במהלך תהליך גירושין קובע כי אסור לבן הזוג להתקרב לילדים לבית בו הם גרים והוא ניתן בדר"כ ע"י בית הדין לענייני משפחה. אם בן הזוג שלו ניתן צו ההרחקה סבור כי מדובר בטעות וכי הוא אינו מהווה איום וסכנה הוא רשאי לערער לבית המשפט. מומלץ שיצטייד בסיוע של עו"ד פלילי מקצועי ומיומן שיציג בפניו את הסיכויים והאפשרויות להצלחה בביטול צו ההרחקה.

הפרת צו הרחקה - מה זה אומר?
מי שבוחר להפר צו הרחקה שניתן לו, מכל סיבה שהיא , עובר עבירה פלילית. עבירה זו עשויה להוביל למעצר ולהגשת כתב אישום כנגד מפר הצו. ישנם מקרים בהם מקבל הצו סבור שהוא ניתן לו שלא בצדק, בעקבות תלונות כוזבות וכיוצא בזה, ומתוקף כך הוא בוחר להפר את הצו. חשוב לדעת כי במקרים כאלה בית המשפט אינו מגלה סלחנות ורואה את הפרת הצו כחמורה מאוד. במקרים מסוג זה מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בצווי הרחקה ולבדוק ביחד איתו כיצד ניתן לערער על הצו, ולא לנקוט בדרך של הפרת הצו שמשמעותה עבירה פלילית.

צו הרחקה לשכן
ישנם מקרים בהם ניתנים צווי הרחקה לאנשים הטוענים שיש נגדם סכנת אלימות, והיא אינה מופנית כלפיהם מבני משפחה. סכסוכים בין שכנים הם מקרים מסוג זה ופעמים רבות מטיל בית המשפט צו הרחקה על שכן מטריד ומאיים. צו הרחקה לשכן עשוי להיות בעל משמעות רבה ולמנוע מאותו שכן להתהלך בשכונה ובסביבה הטבעית שלו. אם הוטל נגדך צו מסוג זה ואתה סבור כי מדובר בטעות תוכל לפנות לעו"ד אוהד מגורי, מומחה בענייני צווי הרחקה, ולבדוק ביחד איתו את האפשרויות העומדות בפניך בשביל לערער על צו ההרחקה.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן