פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

בדיקת שכרות במכשיר ינשוף

נהיגה בהשפעת אלכוהול היא מסוכנת ומסכנת את חיי הנהג ואת משתמשי הדרך האחרים. מכשיר הינשוף הוא כיום אמצעי הבדיקה בו משתמשת משטרת ישראל לבדיקת שכרות בזמן אמת

כמעט כולנו מכירים את הסיטואציה: מבלים בבר, מסיבה או חתונה ולא בטוחים אם הכמות ששתינו מאפשרת לנו לעלות על ההגה. לבסוף מחליטים שאנחנו מספיק מפוקסים, עולים על האוטו ופתאום שוטר עוצר אותנו לבדיקת ינשוף. קצב הלב עולה, אנחנו מנסים לשחזר כמה שתינו ומתפללים שהינשוף יראה שאנחנו בסדר. בדיקת שכרות שמזהה נהג שיכור עשויה להוביל לשלילת רישיון ולתוצאות נוספות שעשויות להיות בעלות השפעה רבה על חיי היום יום שלנו.

מהי בדיקת ינשוף
בדיקת ינשוף היא בדיקה המתבצעת ע"י נשיפה אל המכשיר. מדובר בבדיקה פשוטה שלאחר הנשיפה יכולה להראות האם הנהג שתה בכמות שאינה חוקית בכדי לעלות על הכביש. המכשיר מראה לשוטר את ריכוז האלכוהול שנמצא בדמו של הנהג הנושף ועוזרת לו לקבוע האם מדובר באדם שנהג בשכרות. שוטר רשאי לבצע בדיקת ינשוף אם נדמה לו כי הנהג שתוי או במידה ונהג היה מעורב בתאונת דרכים. חשוב לציין כי נהיגה בשכרות מסכנת אתכם , את היושבים באוטו ואת הנהגים האחרים בכביש.

אמינות מכשיר הינשוף
נהגים רבים שמוגש נגדם כתב אישום בגין נהיגה בשכרות טוענים לאי תקינות מכשיר הינשוף. בתי המשפט בדר"כ נוהגים לפסוק לטובת תוצאות בדיקת הינשוף ורואים בו מכשיר בדיקה אמין מבחינה ראייתית. יחד עם זאת, היו מקרים בהם נאשמים הצליחו להוכיח אי אמינות בבדיקת הינשוף ויצאו זכאים במשפט נגדם. אם הופעלה נגדכם בדיקת הינשוף חשוב שתתייעצו עם עורך דין מומחה לענייני תעבורה בכדי שזה יציג בפניכם את כל האופציות העומדות לרשותכם ויסייע לכם להימנע מעונש.

עונשים לנהיגה בשכרות
 במקרה בו נתפס נהג ובדמו כמות אלכוהול מעל למותר המדינה יכולה להפעיל נגדו אמצעי ענישה שונים. בחלק מהמקרים תוטל על הנהג פסילה של רשיונו, קנסות כספיים ובמקרים חריגים גם מאסר על תנאי או מאסר בפועל. עונשים כאלו יכולים להקשות מאוד על אנשים שנהיגה היא חלק בלתי נפרד מחייהם.

משרד עו"ד מגורי מתמחה בענייני תעבורה וישמח לעמוד לרשותכם בכל מקרה ולנסות לסייע לכם לבטל או לצמצם את העונש.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן