פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

עונשים על עבירות תנועה

עונשים על עבירות תנועה יושבים על ספקטרום מאוד רחב וכל מקרה נבחן לגופו

העומסים בכבישים גדלים ואיתם גם האכיפה: האחרון קורה בעזרת חוקים, תקנות וכוחות ביטחון אשר נמצאים שם באופן פיזי, או באמצעות עזרים טכנולוגיים שהם משתמשים בהם, על מנת למנוע את התאונה הבאה. במידה ונתפסתם כדאי כמה שיותר מהר ליצור קשר עם עורך-דין לענייני תעבורה, שכן אז ניתן להפחית את העונשים על עבירות תנועה אשר בהם אתם מואשמים, והם אלו שגם יכולים לבטלם לכל היותר!

עבירות תנועה חמורות נהג חדש
במקרים בהם נתפס נהג חדש על עבירות שונות, אשר מוגדות כחמורות על-פי החוק, רישיונו יישלל לשלושה חודשים ואז יהיה מחויב לעבור את מבחן התאוריה מחדש, ולאחר מכן גם טסט מחדש. להלן מספר דוגמאות לעבירות המחמירות עם אותם סוגי נהגים: עקיפה לא חוקית, נהיגה בתקופת מלווה ללא מלווה, חוסר סיוע לנפגעי תאונות דרכים ונהיגה תחת השפעה של סמים או אלכוהול.

עבירות תנועה מהירות מופרזת
במקרה של נהיגה במהירות מופרזת, ניתן למצוא שהעונשים על אותן עבירות תנועה הן שונות כאשר השוני מתבטא בין כביש עירוני לכביש בין-עירוני. העונש המינימלי על נסיעה של עד כ-25 קמ"ש מעל המותר הוא בדרך כלל קנס כספי בשווי של 250 שקל (בתחום עירוני - עד 20 קמ"ש, בכביש בין-עירוני עד 25 קמ"ש). במקרה שנתפסתם על מהירות יותר גבוהה ניתן קנס של 750 שקל ומקבלים על כך 8 נקודות (בתחום עירוני - בין 21 ל-30 קמ"ש מעל המותר, בכביש בין-עירוני בין 26 ל-40 קמ"ש). מעל 31 קמ"ש בכביש עירוני זה העמדה לדין ובבין-עירוני מעל 41 קמ"ש ניתן אותו עונש בדומה לאחרון (שניהם יכולים לכלול גם שלילת רישיון בנוסף!).

שיטת הניקוד החדשה משרד התחבורה
משרד התחבורה החליט להחמיר עם נהגים אשר צברו מעל 36 נקודות ועל כן במידה והגיעו למספר נקודות זה, העונש המשפטי על כך הוא שלילה שלאחריו תצטרכו לעבור שוב את מבחן התאוריה. ישנן עבירות תנועה אשר שוויין בנקודות הוא אפסי, לאחריהן ישנן עבירות עם 2, 4, 6, 8 וישנן עבירות יותר חמורות אשר שוויין הוא 10 נקודות לכל היותר. כך למשל נסיעה בלי אורות - דינן כ-2 נקודות לעומת סיכון הולך רגל באזור של מעבר חצייה דינו כ-10 נקודות.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן