פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

עיכוב הליכים פליליים

עיכוב הליכים פליליים הוא תהליך אשר ניתן לבצע בשלב הביניים למעשה, לפני פסיקת בית המשפט ולאחר הגשת כתב אישום

עיכוב הליכים פליליים יכול במקרים מסוימים, פשוטו כמשמעו, לעכב את הליך החקירה ובלא מעט מן האירועים יכול אפילו לגרום גם לסגירת התיק כלפי האדם העומד לפני משפט וזאת מסיבות שונות. עורכי דין לענייני פלילים בין היתר עוזרים גם בסוגיות מעין אלו, אשר יכולות בסופו של דבר להוריד נטל נפשי, ואף כלכלי מעל ראשו של הנאשם.

איך ניתן לעכב הליך פלילי?
מתפקיד עורך-הדין הפלילי לא רק להכין את הנאשם למשפט ולהתייעץ עמו בזמן מעצר, אלא שבאפשרותו בנוסף לעכב גם את ההליך עצמו, בשם הקליינט: ניתן לגרום לעיכוב הליכים פליליים, על-ידי הגשת בקשה מסודרת ליועץ המשפטי לממשלה - רק משרדו יכול להחליט האם לאשר את העיכוב או לא! במידה וההגשה מאושרת, התיק נכנס להקפאה בטרם התקבלה החלטה משפטית, ובהתאם לנסיבות יכול גם התיק להיסגר, ללא עונש לחשוד.

בקשה לעיכוב הליכים
ישנם מספר מקרים בהם ניתן לעכב הליך פלילי, על פי הגשת הבקשה דרך עורך-דין העוסק בנושא: במידה ויש לנאשם מצב רפואי ירוד, או אשר פקד אותו אסון משפחתי או כלכלי; במקרה ויש חוסר עניין לציבור; במקרה שבו אין די ראיות על מנת להרשיע את הנאשם; אי-התקדמות מבחינה משפטית לגבי הכרעה בנושא העבירה בה מואשם לכאורה הנאשם; אם כבר פוצע התובע על-ידי הנאשם והוא מחליט למחול לו על כך; בין היתר בקשה לעיכוב יכולה להתקבל גם על-פי מידת החומרה שנקשרה לנאשם באקט הפלילי.

חידוש הליכים פליליים
למרות שלאחר מתן העיכוב, יכול היועץ המשפטי לקבל הודעה על המשכו של התיק, במרבית המקרים יכול להימצא העניין כסגור - משמע שההרשעות מבוטלות! ישנה תקופה אשר לאחריה לא ניתן להמשיך עם ההליכים אשר הוקפאו, וזאת בהתאם לסוג העבירה וחומרתה: מי שנחשד בעבירות מסוג עוון, ומלאה שנה לתקופת העיכוב - לא יחדשנה בית המשפט את ההליך נגדו. כמו כן, עבירות מסוג פשיעה לא יחודשו לאחר תקופה של חמש שנים מרגע שנקבע העיכוב.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן