פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי

צו הרחקה נגד שכן

פעמים רבות אנשים גרים זה לצד זה ביחסי שכנות טובה. מבקשים כוס סוכר שצריך, מביאים מתנה קטנה בחגים ועוזרים זה לזה בעת הצורך. על אף האידיליה השוררת בשכונות רבות, ישנם מקרים בהם זה לא מתנהל ככה ואנשים סובלים משכניהם בצורה מוגזמת ביותר היכולה להיחשב להטרדה

מקרים אלו לא חייבים לכלול אלימות אלא מספיק שיכללו בהם פרובוקציה והטרדה בלתי פוסקת. במקרה של סכסוכי שכנים, בהם שכן אחד מפריע לאחר לנהל את חייו, ניתן לבקש מבית המשפט הוצאת צו הרחקה או בשמו המקצועי- צו למניעת הטרדה מאיימת.

מי רשאי לבקש צו הרחקה לשכן
שכנים הנתקלים בנחת זרועם של שכניהם עלולים לסבול מאיומים, הטרדות והצקות בלתי פוסקות. השלווה של אותם שכנים מופרית ושגרת חייהם משתנה לבלי היכר. במקרים אלו רשאים השכנים הנפגעים לבקש צו הרחקה (צו מניעת הטרדה מאיימת). בנוסף לשכנים עצמם, גם נציגים מטעמם רשאים לבקש הוצאת הצו (קרי עו"ד למשל), היועץ המשפטי, המשטרה ועובדים סוציאלים. כל אלו רשאים לבקש מבית המשפט הוצאת צו הרחקה לשכן בנסיון להשיב את שגרת החיים שנפגעה.

באילו מקרים ניתן לבקש הוצאת צו הרחקה לשכן
החוק למניעת הטרדה מאיימת נחקק בכדי למנוע ולהפסיק התנהגות אלימה בחברה הישראלית. הטרדה מאיימת לא חייבת לכלול בהכרח אלימות פיזית, אלא מספיק שיהיו בה איומים או הפרעות בלתי פוסקות לשלוותו של אדם אחר. גם מקרים של בילוש, התחקות אחר אדם אחר, פגיעה ברכוש או פגיעה בשם הטוב יכולים להיחשב כהטרדה מאיימת. אם נתקלתם בהטרדות בלתי פוסקות הכוללות את המקרים שפורטו לעיל, תוכלו לפנות לביהמ"ש בבקשה להוציא צו הרחקה לאותו אדם.

מהו תוקפו של צו הרחקה לשכן
לצו הטרדה מאיימת ישנו תוקף של שישה חודשים. כאשר בית המשפט מוציא צו הרחקה כנגד שכן זה לא יהיה לתקופה העולה על חצי שנה. הכוונה היא שבתקופה זו תשרור רגיעה וייעשו דברים כדי לשפר את המצב ולפתור את הסכסוך. על אף תוקפו המוגבל של הצו, חשוב לציין כי ביהמ"ש רשאי להאריך את תוקפו של הצו לפי שיקולים מסוימים ולפי כל מקרה לגופו. כדאי לדעת כי במידה ומי שהוצא נגדו צו הרחקה מפר אותו, רשאית המשטרה לעצור אותו.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:ohad@magori.co.il
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן