פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

תאונה קטלנית - הריגה

תאונת דרכים אשר הסתיימה במותו של נפגע, תגרור לרוב כתב אישום אשר תוגש על ידי הפרקליטות לבית המשפט המחוזי

עבירת הריגה נושאת עונש של עד 20 שנות מאסר, להבדיל מעבירת גרימת מוות ברשלנות הנושאת עונש של עד 3 שנות מאסר, כך שייעוץ וייצוג משפטי ראוי מאת עורך דין המומחה בתחום, יכול להציל לא רק את הלקוח אלה את כל משפחתו, מתוצאה איומה.

תאונת דרכים קטלנית גורמת בהרף עין לקריסתן של שתי משפחות - של הנפגע אשר איבדו את היקר מכל ושל הפוגע אשר לא התכוון להתרחשות האירוע הנוראי. אך בין העובדה שלא התכוון לבין יכולחתו להוכיח, ברמה המשפטית, כי לא היה מודע לנסיבות, לטיב המעשה או לאפשרות התרחשותה של התוצאה הקטלנית - שמים וארץ. לנסות להתמודד עם מטלה זו ללא ייצוג משפטי עשוי להביא לתוצאות בלתי הפיכות הפועלות לרעת הלקוח.

עבירת ההריגה מחייבת כי המדינה תוכיח כי לנהג היה יסוד נפשי מסוג מודעות (שמקורה בפזיזות, שבאדישות או בקלות דעת), שהרי אם כן, לביצוע העבירה נלווית מחשבה פלילית, והנהג יואשם בהריגה. במקרים בהם נהג גרם לתאונה אשר הביאה למותו של נפגע, עת שנהג בשכרות או תחת השפעת סמים, נהג במהירות מופרזת ו/או נהג באופן המסכן את המשתמשים בדרך אחרת. תנאים אלה אינם מספיקים ועל התביעה להוכיח ברמת וודאות קרובה כי הנהג היה מודע לסיכון הנשקפת מהתנהגותו וכי צפה את האפשרות לגרימת התוצאה הקטלנית. בכדי להצליח בכך רשות התביעה תיאחז בכל פליטת פה מפלילה של הנהג - אף אם לא התכוון למה שאמר.

כך שככל שייכנס עורך דין מקצועי, המתמחה בתחום, לתמונה, מוקדם יותר, סיכוייו של הנהג טובים יותר שמא יעשה צדק בעבורו ולא יאושם בעבירה הלא נכונה ואף אולי לא יאושם כלל.

תאונות דרכים קטלניות כמעט תמיד גוררות בקשות לפסילת רישיון עד תום ההליכים המשפטיים וזאת מעבר ל-90 יום הראשוניים של קצין משטרה. באם אדם מורשע בהריגה, מעבר לשנות המאסר אשר יוטלו עליו, עלול הוא להפסיד את רישיון הנהיגה שלו למשך שנים רבות ואולי אף לצמיתות.

עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום יכול להביא לשינוי דרסטי בתיק החקירה ולהביא לכך שתיק אשר החל כחמור ביותר עם האשמה בהריגה יסתיים בהסדר טיעון בדמות עבירה מופחתת של גרימת מוות ברשלנות ואולי אף למשיכת כתב אישום. עורך דין המומחה בתחום ידע לזהות באילו מקרים כדי להכניס מומחים ואילו מומחים כדאי להכניס.

עורך הדין אוהד מגורי, אשר במסגרת שירותו במשטרה ניהל עשרות, אם לא מאות, תיקי חקירה של הריגה לרבות בתאונות דרכים, ומכיר היטב את הדקויות וה"תרגילים" אשר ינקטו כנגד לקוחותיו. בשל כך ידע לתת ללקוחותיו את היעוץ המשפטי הטוב ביותר ובהמשך לפעול אל מול רשויות התביעה כשהוא מעמיד אותן על הכשלים בתיק החקירה ו/או מקדם צעדים לניהול משא ומתן והשגת הקלות משמעותיות בעבור לקוחותיו לרבות שינוי סעיפי אשמה לעבירות קלות יותר.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן