פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

הפקרה לאחר פגיעה - פגע וברח

הן החוק והן בתי המשפט אינם מקלים ראש עם מי שמפקיר פצוע בזירת תאונת דרכים ונמלט

למשרדו של עורך הדין אוהד מגורי נסיון עשיר והצלחות רבות במקרים של הפקרה לאחר פגיעה. המונח פגע וברח יכול שיתייחס גם לאירוע של נזק בלבד, אך במקרה של הפקרה מונח זה מקבל משמעות יתרה.

הפקרה לאחר פגיעה הנה אחת העבירות החמורות הקיימות בדיני התעבורה. העונש לצדה נע בין 7 ל-9 שנות מאסר. בתי המשפט נוטים להחמיר עם מי שמבצע עבירה זו משום הפסול המוסרי הטבוע בהתנהגות שכזו. בית המשפט יבקש להחמיר למען "יראו ויראו" - היינו שליחת מסר לכלל הציבור שיזהר ויגנה התנהגות שכזו. 

כאשר אדם שמעורב בתאונת דרכים מפקיר את זירת התאונה מבלי לברר את מצבו של מי שנפגע ו/או מבלי שניסה לעזור לו, לרבות הזמנת אמבולנס, נחשב הוא למי שמקיים את יסודות עבירה זו.

נהגים רבים אינם מודעים כלל לעובדה, כי ייתכן ותאונת הדרכים הקטלנית בה היו מעורבים, הייתה למעשה תאונה בלתי נמנעת ולא נגרמה באשמתם. אילו היו עוצרים במקום התאונה, וממתינים למשטרה, בוחן התנועה וכוחות ההצלה, בסופו של דבר כלל לא היה מוגש כנגדם כתב אישום. אך בריחתם המבוהלת ממקום התאונה, היא זו שתביא בסופו של דבר, לכשייתפסו (ובסופו של דבר כולם נתפסים), להגשת כתב אישום חמור שעניינו הפקרה.

מי מאתנו שלא עבר מצב שכזה יביט בסלידה כלפי אחר ש"הפקיר פצוע" אך נסיון החיים מלמד כי אין הדברים כל כך פשוטים. נאשמים בעבירת הפקרה אינם תמיד עבריינים מוכרים ונהפוך הוא, הם אנשים נורמטיביים כמוני כמוך שבשנייה אחת חייהם התהפכו. לעתים אלה יעברו בלבול ולחץ אדיר אשר עשוי לגרום להם לנקוט בצעדים טיפשיים אך לעתים, בלתי נשלטים. לפעמים נהג כלל אינו מודע לכך שפגע באדם אחר ו/או שהיה כלל מעורב בתאונת דרכים.

עורך דין המתמחה בתחום התעבורה ידע לייחד את נסיבותיו הייחודיות של כל מקרה ושל כל אדם ולהציג בפני בית המשפט תמונה ראויה וברורה.

לעורך הדין אוהד מגורי ניסיון רב בטיפול בתיקים כגון אלה. ניתוח נכון של תיק החקירה, נסיבות האירוע ונסיבות האדם, חיוני לניהול משא ומתן מול רשויות התביעה והגעה להסדר טיעון מקל בעיקר בכל הנוגע לנהגים נורמטיביים ללא עבר תעבורתי, שאחזה בהן פאניקה רגעית אשר שללה מהם שיקול דעת סביר.

עורך הדין אוהד מגורי אף יפעל, במקרים המתאימים, להמיר את סעיף ההפקרה החמור לסעיפים דומים אחרים, שאינם מלווים בענישה מחמירה.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן