פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

תאונות דרכים - כללי

למשרדו של עורך הדין אוהד מגורי נסיון והצלחות רבות בטיפול בתיקים של תאונות דרכים

בין אם מדובר במי שהואשם בגרימת תאונה קלה ובין אם מדובר במי שגרם לתאונה קטלנית. לפרק הדן בתביעות אזרחיות הנוגעות לתאונות דרכים יש להקיש כאן.

קיימים שלושה סוגים של תאונות דרכים:

נזק בלבד
תאונה בה לא נפגע אדם אלה נגרם נזק לכלי הרכב המעורבים בתאונה. באם הגורם לתאונה אינו עבירת תעבורה אשר בוצעה על ידי מי מהצדדים, אז לרוב לא יוגש כתב אישום כנגד מי מהצדדים. המשטרה תקטלג את האירוע כאירוע "נזק בלבד" (נ.ב.) ותגנוז את התיק. במידה ועבירת תעבורה היא אכן הגורם, כגון מי שנהג ללא רישיון או מי שעקף קו הפרדה רציף ופגע ברכב אחר, אזי יוגש כתב אישום כנגד מבצע העבירה. לרוב לא מדווחים על תאונות כאלה למשטרה וגם אין חובה שכזאת, כאשר רק במקרים בהם מי מהצדדים סירב למסור פרטים אזי יש להגיש תלונה וכעבור 14 יום המתלונן יוכל לקבל את פרטי הנהג הפוגע בתדפיס משטרתי.

תאונה בה נחבל אדם או ניזוק רכוש
במקרה שכזה רשאי קצין המשטרה לפסול את רישיונו של הנהג המעורב למשך 60 יום. לתאונות שכאלה יוזמן בוחן אשר יגיע לזירה ויבצע בדיקות ומדידות החיוניות להבנת התמונה הכוללת. בנוסף, קיימת סבירות גבוה כי הנהג יוזמן למתן עדות במשטרה. המשטרה תחפש אחר ראיות המצביעות על ביצוע עבירת תעבורה מצד הנהג, לרבות נהיגה בקלות ראש או נהיגה בחוסר זהירות, ותגיש כנגדו כתב אישום.

תאונת דרכים קטלנית
במקרה כזה רשאי קצין משטרה לפסול רישיונו של נהג למשך 90 יום. בוחן תנועה יוזמן למקום, האירוע יחקר לרבות גביית עדויות ממעורבים ועדי ראייה ובמידה ויוחלט על הגשת כתב אישום אזי היא תוגש על ידי הפרקליטות ולא התביעה המשטרתית. במקביל להגשת כתב האישום, במרבית המקרים מבקשת הפרקליטות את פסילת רישיון הנהיגה של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו.

חקירת המשטרה בתאונה קטלנית תתמקד בעיקר בשאלה: מה היה הלך רוחו של אותו נהג? ובשפה המשפטית - איזה יסוד נפשי התקיים אצל הנהג עת התאונה? אדם אשר פעל מתוך מודעות, פזיזות או קלות דעת, צפוי להיות מואשם בעבירת הריגה. אדם אשר לא היה מודע לנסיבות, לטיב המעשה או לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית, יואשם בעבירה של גרימת מוות ברשלנות.

רצוי לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין המומחה בתחום התעבורתי בכל סוג של תאונה, וככל שתוצאת התאונה חמורה יותר הייעוץ והייצוג המשפטי יכולים להיות מכריעים יותר. ייצוג ראוי וייעוץ נכון הם ההבדל בין שנים מאחורי סורגים לבין החופש.

עורך הדין אוהד מגורי ייעץ וייצג לקוחות רבים אשר היו מעורבים בתאונות קשות וקטלניות ובזכות ייעוץ משפטי נכון ומאבק עיקש למען לקוחותיו, הביא ללא מעט מקרים בהם הוחלט שלא להגיש כתב אישום כלל או לשינוי סעיפי עבירה בכתב אישום והטלת עונש מקל על הנאשם.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן