פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

ועדת שחרורים

משרדו של עו"ד אוהד מגורי מעניק ייעוץ משפטי לאסירים המבקשים שחרור על תנאי ממאסרם (ועדת שליש) וייצוג אסירים בועדות אלה.

חוק שחרור על תנאי ממאסר, התשס"א-2001 קובע את התנאים לשחרור מוקדם של אסיר מריצוי תקופת מאסרו בפועל. מאחר ומדובר בתקופה של לפחות שני-שליש ממאסרו, ועדת השחרורים אשר תשמע את בקשת האסיר, לא בכדי, זכתה לכינוי "ועדת שליש".

כאשר המבקש הינו אסיר המרצה עונש מאסר בגין ביצוע עבירות מין תוגש לועדה חוות דעת של המרכז לבריאות הנפש של שירות בתי הסוהר. במידה ומדובר בעבירות מין אשר בוצעו בבני משפחה, תדרש הועדה אף לחוות דעתה של ועדת גילוי עריות. חוות דעת שליליות מלפחות אחת מועדות אלה יכולה להכריע את החלטת הועדה לשלילה.

כאשר מדובר במי שהורשע ומרצה עונש מאסר בגין אלימות במסגרת המשפחתית, יוגש לועדה דו"ח של ועדת אלמ"ב (אלימות במשפחה) בו יפורט מצבה של המשפחה ממספר אספקטים ובדגש על קורבן העבירה והשלכות שחרורו של האסיר על הקורבן.

אין מדובר בהליך קל ומי שלא אושרה בקשתו יאלץ להמתין עוד שישה חודשים בטרם יוכל להגיש בקשה נוספת.

עורך הדין אוהד מגורי יודע לפעול מול כלל הגורמים הרלוונטיים לבקשת האסיר ואף, במידת הצורך, יביא בפני הועדה חוות דעת אחרות ו/או נוספות הרלוונטיות לבקשתו של האסיר. כמו כן, עורך הדין מגורי ידע להציג את טיעוני האסיר בצורה רהוטה ומנומקת ויוודא כי חברי הועדה ישמעו טיעונים ממוקדים ורלוונטיים. ייצוג ראוי, נכון ומקצועי מהווה את ההבדל, לרוב, בין החלטת הועדה לקבל את בקשת האסיר לבין החלטת הועדה לסרב לה.