פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

הכנה והדרכה לקראת חקירה פלילית

משרדו של עו"ד אוהד מגורי עוסק בהכנת אנשים לקראת חקירה פלילית, בין אם מדובר במתלוננים, קורבנות, עדים או חשודים

הגעת אדם מוכן לקראת חקירתו, כשהוא מבין את התהליך ויודע מה לצפות, חוסך ממנו לרוב, התייצבויות נוספות במשטרה ובמקרה של חשודים, עשוי הדבר להבחין בין מעצרו לבין סגירת התיק נגדו. הכנה נכונה וראויה לקראת חקירה משטרתית היא משמעותית וחיונית שכן היא יכולה לקבוע את גורלו של הנחקר. לא פעם, נכנס אדם לחקירה כקורבן והנה מצא עצמו בהמשך חשוד. אין להמתין עד לקבלת זימון לחקירה. הידיעה כי הזימון בדרכו, מספיקה דיה כדי להצדיק פנייה אל עורך דין פלילי, על מנת לקבל ייעוץ משפטי כיצד לנהוג.

אדם, המתייצב לחקירה, יהיה הסטאטוס שלו אשר יהא, לרוב אינו יודע מה לצפות. עת שהוא בא להעביר מסר הוא עשוי לגלות כי המשטרה מעוניינת בנושאים אחרים. אדם זה, אינו מודע לזכויותיו ועשוי למצוא עצמו מבלה שעות בתחנת משטרה, הן לפני חקירתו והן במהלכה כאשר בסופו של ההליך עדיין לא הצליח להעביר את גרסתו באופן ברור ונכון.

מה עוד, לחשוד זכות יסוד להיוועץ עם עורך דין לפני חקירתו. חוקר המשטרה לרוב יאמר לו את זה עת שהוא מזהיר אותו באשר לחשדות כנגדו אך הרבה אחרי שהוא תשאל אותו בעל פה. מה עוד, החשוד יתבקש לחתום על כך כי הבין את זכויותיו. לרוב, חשודים יחתמו על כך מבלי להבין כלל את החשיבות והמשמעות של הדבר.

חשיבות ההכנה לקראת החקירה הפלילית
חקירה פלילית הינה הליך מלחיץ, מייגע ומתיש המעורר רגשות רבים ובעיקר, כעסים ותסכולים. מתלוננים ועדים יקבלו את ההרגשה כי החוקר חושש שמא הם מסתירים פרטים או מסלפים את האמת וחשודים יחושו כי מרמים אותם. בכדי לדלות מידע, החוקר ישתמש בטקטיקות פסיכולוגיות לרבות הפעלת לחצים אשר לרוב יעוררו אנטגוניזם מצד הנחקר. מצב זה עשוי להתפרש כאי שיתוף פעולה ולכך השלכות באשר להמשך החקירה. במקרים של מתלוננים עשויה הרשות החוקרת לבחור שלא לקדם את החקירה ובמקרים של חשודים היא עשויה להורות על מעצרו.

הליך ההכנה לקראת החקירה כוללת איסוף מידע, קביעת טקטיקה ואסטרטגיה מתאימות בכדי למזער נזקים והפחת הלחץ אצל הנחקר. ככל שהנחקר יהיה ערוך יותר לקראת המפגש עם החוקר, כך יהיה לו קל יותר להתמודד עם החקירה.

לעו"ד אוהד מגורי הנסיון, הכלים והידע בכדי לייעץ ללקוחותיו:
  • מהן זכויותיו של הנחקר, לפני, תוך כדי ואחרי החקירה
  • כיצד על הנחקר להתנהג במהלך החקירה
  • האם כדאי לנחקר לשמור על זכות השתיקה
  • מה על הנחקר לומר ומה לא לומר
  • כיצד לזהות "תחבולות" חקירה והטעיות פסיכולוגיות
  • כיצד להעביר מסר ברור ונכון
עו"ד אוהד מגורי עסק מרבית תקופת שירותו במשטרה בתחום החקירות הפליליות, בדגש על תיקי רצח, עבירות חמורות ותיקים מורכבים וסבוכים. בנוסף, עו"ד מגורי לימד חוקרים וקצינים, במשך שנים, כיצד לתשאל ולחקור נחקרים, לרבות שימוש בשפת גוף וכלים פסיכולוגיים אחרים. עו"ד מגורי מכיר היטב את שיטות ואמצעי החקירה הקיימים כיום ובשל כך יכול להעניק לכם את ההכנה וההדרכה הנחוצה לכם לקראת החקירה.