פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי

קבלת רשיון נשק

בניגוד לארה"ב, שם כמעט כל מי שמלאו לו 18 רשאי להחזיק נשק, בישראל המצב מעט שונה. הדרך להוצאת רישיון נשק בישראל ארוכה יותר וכוללת בירוקרטיה ממושכת שרק בסופה יכריע פקיד משרד הפנים האם מגיע לאדם המבקש רישיון נשק או לא

במידה והגשתם בקשה למשרד פנים, אך היא נתקלה בסירוב, תוכלו לפנות לעו"ד מתמחה ברישוי נשק, ולהגיש ערעור על החלטה זו. משרד עו"ד דל אוהד מגורי מתמחה ברישיונות נשק ויעמוד לרשותך במקרה של סירוב לבקשת רישיון נשק, שלילת רישיון נשק, חידוש רישיון נשק ועוד.

מי זכאי לקבל רישיון להחזקת נשק?
בישראל הקטנה שלנו לא כל-כך פשוט להוציא רישיון נשק, המדינה מערימה קשיים ומאפשרת רק לאלו העומדים בקריטריונים מחמירים לקבל אישור להחזקת נשק. בין הקריטריונים עומדים התנאים הבאים: תושב יישוב באחד מהיישובים שהוכרזו ע"י משרד הביטחון (יישובים קטנים או כאלה בשטחים מסוכנים יותר), בעל עסק לזהב ויהלומים, כבאים ועובדי כוחות הביטחון, קציני מילואים בדרגן סרן ומעלה ועוד מספר סיבות נוספות. אם אתם נכללים תחת אחת מן הקטגוריות הנ"ל (ונוספות) אתם זכאים לקבל רישוי נשק, אך כמובן שתצטרכו לעמוד גם בתנאים נוספים.

איך מוציאים רישיון נשק?
במידה וגיליתם שאתם עומדים באחד להתנאים להוצאת רישיון נשק תוכלו כעת להתפנות לבירוקרטיה הכרוכה בהשגת הרישיון המיוחל. תצטרכו למלא מספר טפסים ולהגיש אותם לפקיד במשרד הביטחון שאחראי על הטיפול בבקשות אלו. בין הטפסים ישנם טופס הצהרת בריאות חתום ע"י רופא, טופס שמעיד שאתם עומדים באחד הקריטריונים שהוזכרו לעי"ל ועוד. במידה ומשרד הביטחון ייאשר את הבקשה שלכם יהיה עליכם לעבור מטווחים, שהם גם תנאי בסיסי לקבלת רישיון נשק. הדרך עשויה להיות מתישה וארוכה, אך במידה ואתם עומדים בתנאים תוכלו להשיג את הרישיון המיוחל.

עו"ד לטיפול בדחיית בקשה לרישיון נשק
במידה ועשיתם את כל מה שצוין לעיל אך הפקיד במשרד הביטחון דחה את בקשתכם, תוכלו להגיש ערעור על כך. מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בפלילים כדי שיעמוד לצידכם ויסייע לכם בהשגת הרישיון. עו"ד מקצועי יבחן את המקרה, יבחן את הסיבות שבגינן נדחתה הבקשה ויבדוק האם כדאי ניתן להגיש ערעור והאם ישנם סיכויים שפקיד משרד הביטחון או בית המשפט ישנו את החלטתם. לעו"ד מתמחה בתחום רישיונות נשק ישנם כלים משפטיים מגוונים בכדי לטפל בבקשות ערעור או שלילת רישיון נשק.