פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

קבלת רשיון נשק

בניגוד לארה"ב, שם כמעט כל מי שמלאו לו 18 רשאי להחזיק נשק, בישראל המצב מעט שונה. הדרך להוצאת רישיון נשק בישראל ארוכה יותר וכוללת בירוקרטיה ממושכת שרק בסופה יכריע פקיד משרד הפנים האם מגיע לאדם המבקש רישיון נשק או לא

במידה והגשתם בקשה למשרד פנים לבדכם, אך היא נתקלה בסירוב, תוכלו לפנות לעו"ד מתמחה ברישוי נשק, ולהגיש ערעור על החלטה זו. משרד עו"ד אוהד מגורי מתמחה ברישיונות נשק ויעמוד לרשותך במקרה של סירוב לבקשת רישיון נשק, שלילת רישיון נשק, חידוש רישיון נשק ועוד. עם זאת, מומלץ מראש להגיש את הבקשה באמצעות עו"ד אוהד מגורי.

מי זכאי לקבל רישיון להחזקת נשק?
בישראל קשה מאד להוציא רישיון נשק, המדינה מערימה קשיים ומאפשרת רק לאלו העומדים בתבחינים (קריטריונים) מחמירים לקבל אישור להחזקת נשק. רק מי שעומד באחד התבחינים המפורסמים באתר אינטרנט של האגף לרישוי כלי ירייה, ויוכל להוכיח מעל לכל ספק שעומד באחד מאלה, יקבל רישיון נשק והכל בתנאי שאין מניעה אחרת כגון בעיית בריאות או עבר פלילי מגביל.

איך מוציאים רישיון נשק?
במידה וגיליתם שאתם עומדים באחד התבחינים להוצאת רישיון נשק תוכלו כעת להתפנות לבירוקרטיה הכרוכה בהשגת הרישיון המיוחל. תצטרכו למלא מספר טפסים ולהגיש אותם לפקיד במשרד הביטחון שאחראי על הטיפול בבקשות אלו. בין הטפסים ישנם טופס הצהרת בריאות חתום ע"י רופא, טפסים והוכחות נוספות שמעידים שאתם עומדים באחד התבחינים ועוד. לא כל הטפסים מפורטים באתר ורק עו"ד מקצועי ידע מה עוד לצרף מעבר למה שמפורסם באתר. במידה ומשרד הביטחון יאשר את הבקשה שלכם יהיה עליכם לעבור מטווח, במהלכו תבצעו מבחן מעשי ועיוני, שהוא גם תנאי בסיסי לקבלת רישיון נשק. הדרך עשויה להיות מתישה וארוכה, אך במידה ואתם עומדים בתנאים תוכלו להשיג את הרישיון המיוחל.

עו"ד לטיפול בדחיית בקשה לרישיון נשק
במידה ועשיתם את כל מה שצוין לעיל אך הפקיד באגף כלי ירייה דחה את בקשתכם, תוכלו להגיש ערר על כך. מומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה כדי שיעמוד לצדכם ויסייע לכם בהשגת הרישיון. עורך הדין יבחן את המקרה, יבחן את הסיבות שבגינן נדחתה הבקשה, האם כדאי להגיש ערר והאם ישנם סיכויים שפקיד משרד הביטחון או בית המשפט ישנו את ההחלטה בטרם תשקיעו מכספיכם. לעו"ד המתמחה בתחום רישיונות נשק ישנם כלים משפטיים מגוונים בכדי לטפל בבקשות לקבלת רישיון נשק, הודעות ערר, עתירות מנהליות  וכל הליך אחר הרלוונטי לרישוי נשק.