פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

השבת רישיון נשק

רשיון נשק הוא ממש לא רק תחביב - להרבה אנשים מדובר על יותר מתחושת ביטחון אישי, שכן מדובר על פרנסה!

לעתים קרובות נוצר מצב שלאחר שהרישיון לנשק נשלל ואיתו גם האפשרות להגנה עצמית או לעבודה, אזרחים נתקלים בקשיים ביורוקרטיים אשר יכולים להקשות עליהם, אפילו לאורך תקופה ארוכה, בהשבת רישיון כלי היריה.

איסור נשיאת נשק
ישנם מספר מקרים שבהם על פי החוק נשלל רישיונו של האזרח להחזקת נשק, וביניהם בין היתר נמנות הסיבות: (א) עקב פתיחת תיק פלילי במשטרה, ללא קשר לסוג העבירה. (ב) אי חידוש רישיון הנשק בזמן או אי ביצוע רענון/הדרכה במועד. (ג) קיומו של מידע מודיעיני במשטרה אשר קושראת האזרח לאירוע פלילי, מעשים פליליים או סכסוך מסוכן. סיבה נוספת שבגינה יכול להישלל רישיון הנשק היא בגלל צו הרחקה או צו מניעה אשר מחייב קיום דיון מיוחד וספציפי לביטול האיסור, בטרם ביצוע כל תהליך אחר.

הליך לביטול שלילת רישיון לנשק
אם בחרתם לבטל שלילת רישיון לכלי ירייה באופן עצמאי, ניתן להגיש ערר דרך המשרד לביטחון פנים - אז ניתנים טפסים מנהליים בהתאם לבקשה, ויש להמתין תקופה (עד 45 ימי עסקים) עד להחלטת הממונה על הועדה. במידה והתקבלה תשובה שלילית לבקשתכם, יש להגיש עתירה מנהלית. רבים יכולים להימצא בסופו של דבר במצב שבו התהליך נתקע באיזשהו שלב ואז העתירה נדחית, לכן יש לבצע את התהליך ללא "מרווחי זמן" של יותר מכמה שבועות, בין שלב לשלב. ההליכים מורכבים ומשפטיים ולכן כדאי ומומלץ להתייעץ עם עורך-דין בטרם עת.

רישיון נשק נשלל - מה עושים?
במקרה שמתבטל הרישיון לנשק, תקבלו הודעת מסרון ו/או דואר אלקטרוני ו/או דואר רשום עם "הודעה על ביטול רישיון". מיד עם קבלת ההודעה ותוך 48 שעות עליכם להפקיד את כלי הנשק בתחנת משטרה. במצב כזה לא מעט מאותם אזרחים אשר רישיונם נשלל, מוצאים לנכון להגיש את הבקשה להשבת רישיון נשק בעצמם: אז יכול להיווצר מצב שבו האזרח התמים מגיע למשרדים הרלוונטיים, ניתנים לו טפסים לבקשה לביטול רישיון אותם הוא ממלא, אך נמצא לא פעם שהם כאמור לא היו קשורים לפנייתו, וכתוצאה מכך ההליך מתעכב, מבוטלת הבקשה וההליך מתחיל מחדש או לחלופין זכויות מסוימות נשללות ממנו! לכן כדאי לגשת אל עורך-דין מנוסה, אשר יודע ומכיר את הביורוקרטיה והטפסים האמורים, ואותו עו"ד הוא זה ששולח את הטפסים בשם הלקוח.

לא מומלץ לנסות לבד!!!
כל ההליכים שהזכרנו מורכבים ומפולפלים. תזכרו, אין לאגף רישוי כלי ירייה אינטרס בהנפקת רישיונות אלא בצמצום כמות הרישיונות, לכן הם לא "ישמחו לעזור" אלא לרוב רק יסבכו אתכם ו/או יכוונו אתכם לתהליכים שגויים, לעתים מתוך תום לב ו/או אי הבנת ההליך בעצמם. ככל שמדובר בהליך במדרג גבוה יותר (ערר או עתירה) לא כדאי לפנות לבד - אתם זקוקים לידע משפטי נרחב אשר בלעדיו, תהיו צפויים לכישלון.

עו"ד אוהד מגורי מתמחה בתחום רישוי הנשק, על כל רבדיו, והוא ידע הכיצד להוביל אתכם להצלחה.