פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי

השבת רישיון נשק

רשיון נשק הוא ממש לא רק תחביב - להרבה אנשים מדובר על יותר מתחושת ביטחון אישי, שכן מדובר על פרנסה!

לעתים קרובות נוצר מצב שלאחר שהרישיון לנשק נשלל ואיתו גם האפשרות להגנה עצמית או לעבודה, אזרחים נתקלים בקשיים ביורוקרטיים אשר יכולים להקשות עליהם, אפילו לאורך תקופה ארוכה, בהשבת רישיון כלי היריה.

איסור נשיאת נשק
ישנם מספר מקרים שבהם על פי החוק נשלל רישיונו של האזרח להחזקת נשק, וביניהם בין היתר נמנות הסיבות: במסגרת פתיחת תיק פלילי במשטרה, ולא משנות הנסיבות שבגינן נפתח התיק. שנית, כאשר לא מחודש רישיון הנשק בזמן. שלישית, במידה ומגיע למשטרה מידע מודיעיני כזה או אחר אשר מקשר את האזרח לאירוע פלילי. סיבה נוספת שבגינה יכול להישלל רישיון הנשק היא באמצעות צו הרחקה או צו מניעה - שכן אז הנשק מופקד במטה משטרתי, ובסוף התהליך גם הרישיון לא יהיה קרוב לוודאי לגיטימי למחזיקו!

הליך לביטול שלילת רישיון לנשק
אם בחרתם לבטל שלילת רישיון לכלי ירייה באופן עצמאי, ניתן להגיש ערר דרך המשרד לביטחון פנים - אז ניתנים טפסים מנהליים בהתאם לבקשה, ויש להמתין תקופה עד לתוצאות הועדה. במידה והתקבלה תשובה שלילית לבקשתכם, יש להגיש עתירה מנהלית לאחריה. רבים יכולים להימצא בסופו של דבר במצב שבו התהליך נתקע באיזשהו שלב ואז העתירה נדחית, לכן יש לבצע את התהליך ללא הפסקות גדולות של יותר מכמה שבועות, בין שלב לשלב. מפאת סיבות אלו ומפאת סיבות אחרות, אולי כדאי להתייעץ עם עורך-דין בטרם עת.

רישיון נשק נשלל - מה עושים?
במקרה שמתבטל הרישיון לנשק, נשלח קודם כל אישור על כך בדואר. במצב כזה לא מעט מאותם אזרחים אשר רישיונם נשלל, מוצאים לנכון להגיש את הבקשה להשבת רישיון נשק בעצמם: אז יכול להיווצר מצב שבו האזרח התמים מגיע למשרדים הרלוונטיים, ניתנים לו טפסים לבקשה לביטול רישיון אותם הוא ממלא, אך נמצא לא פעם שהם כאמור לא היו קשורים לפנייתו, וכתוצאה מכך ההליך מתעכב, מבוטלת הבקשה וההליך מתחיל מחדש או לחלופין זכויות מסוימות נשללות ממנו! לכן כדאי לגשת אל עורך-דין מנוסה, אשר יודע ומכיר את הביורוקרטיה והטפסים האמורים, ואותו עו"ד הוא זה ששולח את הטפסים בשם הלקוח.