פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

סיפורי הצלחה בהשבת נשק


המקרה של עליאן ש'
עליאן החזיק ברישיון לכלי ירייה כמעט 20 שנים עד שבמרץ 2015 המשרד לבטחון פנים הודיע לו כי רישיונו בוטל עקב מידע מודיעיני שקושר אותו לסכסוכים אלימים. עליאן אדם נורמטיבי, ללא הרשעות ו/או חקירות ב-30 שנים האחרונות, פעל למען הציבור מרבית חייו ואף היה מורה של"ח שנים רבות, היה המום מההחלטה ופנה מיד למשרדנו. הוגש ערר בעניינו אשר נדחה כאשר המשרד לבט"פ עדיין התעקש שלא להשיב לו את נשקו. הגשנו עתירה לבית המשפט המחוזי אשר נדונה בחודש אפריל 2016 ופרסנו בהרחבה את טיעוננו בפני בית המשפט. בית המשפט קיבל את העתירה, הצדיק אותנו והורה למשרד לבטחון פנים להשיב לאלתר את הרישיון לעליאן וכן הורה למשטרת ישראל להשיב לו לאלתר את הנשק עצמו. בית המשפט אפילו חייב את המדינה לשלם לעליאן סך של 8500 ₪ + מע"מ, כולל ריבית והצמדה.

המקרה של אמיר א'
אמיר, קצין משטרה לשעבר, מנהל חברת אבטחה ומדריך ירי, החזיק במספר כלי נשק עד שבשנת 2011 המדינה לקחה ממנו את כל כלי הנשק והרישיונות מאחר ונפתחה כנגדו חקירה פלילית. אמיר עמד למשפט ולאחר הליך משפטי ארוך ומייגע זוכה פה אחד על ידי השופטים. המשפט נמשך שנתיים כאשר אמיר ביקש להשיב את המצב לקדמותו. אמיר פנה למשרד לבט"פ לקבל בחזרה את הנשק, באמצעות עורכי דין אחרים, אך ללא הצלחה. אמיר פנה למשרדינו ואנו מיד התחלנו טיפול מעמיק במקרה אשר כלל הגשת עתירה מנהלית לבית המשפט. במהלך התקופה עד למשפט קיים עו"ד אוהד מגורי משא ומתן מול נציגי המדינה אשר לבסוף נכנעו והסכימו על השבת כל כלי הנשק והרישיונות, מבלי להיזקק לדיון בעתירה וכך הושבה לאמיר גם אגרת בית המשפט על פי התקנות.

המקרה של אברהם ב'
אברהם, איש ישר ונורמטיבי, נעדר רישום פלילי, רואה חשבון במקצועו, החזיק ברישיון נשק ובאקדח הרבה מאד שנים. לפני כשלוש שנים נחקר במשטרה בגין תלונות שהוגשו נגדו על ידי שכניו והמשטרה התמהמה בטיפול בתיקים, כאשר רק כעבור שנתיים נסגרו התיקים ובצדק. במשטרה הודיעו לו שיש לו 18 חודשים להסדיר את נושא רישיון הנשק ואברהם האמין כי אין צורך למהר – מדובר בטעות נפוצה כאשר מומלץ לפעול מיד לאחר תפיסת הנשק להשבתו ואפילו אין צורך לחכות עד לסיום חקירת המשטרה. אברהם נדהם לגלות כי המשרד לבטחון פנים אינו מוכן להשיב לו את רישיון הנשק, בין היתר, מאחר והתמהמה בטיפול, טענה המוכרת כ"שיהוי בהליכים" ופקיד הרישוי דרש ממנו להתחיל את כל תהליך קבלת הרישיון מחדש. אברהם פנה למשרדנו ומיד הגשנו ערר על החלטת פקיד הרישוי. הערר היה מנומק ומפורט והוכיח כי החלטת פקיד הרישוילבטל את הרישיון בלתי סבירה בעליל וכי על אף השיהוי, מן הצדק להחזיר לו את הרישיון והנשק. הממונה על ועדת הערר קיבל את טענותינו והורה על השבת מיידית של הנשק והרישיון ללא כל צורך שאברהם יפנה לבית המשפט.

המקרה של עטווה א'
עטווה החזיק ברישיון נשק כ-15 שנים. יום אחד עטווה קיבל הודעה כי בעקבות מידע מודיעיני הקושר אותו למעשים פליליים הוחלט לבטל את רישיון הנשק והוא נדרש להפקיד את נשקו לאלתר בתחנת משטרה. עטווה עשה כן ומיד פנה למשרדינו לקבלת עזרה. הגשנו ערר מפורט ומנומק, הכולל הפניה לפסיקה רלוונטית תוך שאנו מבהירים כי במידה ולא יהפכו את החלטתם, נגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי. הממונה על ועדת הערר השתכנע מנימוקי הערר והורה על השבה לאלתר של רישיון הנשק והנשק עצמו לעטווה.

המקרה של עלי ח'
עלי איש מבוגר אשר עבד שנים לצד משטרת ישראל וסייע לה באיתור פושעים מהחמורים ביותר. נכונותו לפעול במגזר הערבי תוך סיכון חייו וחיי משפחתו, היותה גורם מכריע לצורך קבלת רישיון נשק וכך היה למשך עשרות שנים כאשר פעם אחד אף נפצע מירי תוך שהוא מגן על חייו של נהג מונית יהודי אשר נשדד בסמוך לכפר שלו.לפני מספר שנים, עקב גילו המבוגר, ביקש להפסיק לעבוד עם המשטרה והנה לפתעמודיע לו המשרד לביטחון פנים כי קיים מידע הקושר בינו ובין מעשים פליליים ולכן היא מבטלת את רישיון הנשק וזאת אף ללא בירור מעמיק כאשר היה ברור כי המידע נמסר על ידי מי שחיפשו לנקום בו. עלי הגיש עתירה כנגד ההחלטה דאז וסוכם כי במידה ולא יפתחו כנגד עלי תיקים תוך זמן מסוים יושב רישיון הנשק. משטרת ישראל, בחוכמתה, ניגשה לביתו ותפסה את הכדורים של האקדח שהיו בכספת בביתו ופתחה כנגדו תיק של "החזקת נשק שלא כדין" ולכן טענה כי מאחר ונפתח תיק כנגדו אזי אין עוד מקום להשיב לו את הרישיון. עלי פנה למשרדנו והיה מיד ברור לנו כי מדובר בסיפור קפקאי כאשר סברנו כי הרשויות מחפשות להפעיל לחץ על עלי שימשיך לעבוד איתם אחרת יתירו אותו חסר הגנה. מיד הגשנו הודעת ערר מנומקת ומפורטת תוך שאנו מצרפים מכתבים ותעודות הוקרה לאורך עשרות שנים, כאשר ברור לנו כי במידה והמקרה יגיע לפתחו של בית המשפט יהווה הדבר בושה וחרפה לרשויות. גם הממונה על ועדת הערר השתכנע בכך ומיד הורה על ביטול החלטת פקיד הרישוי והשבת הנשק והרישיון לאלתר לעלי.

המקרה של זאב ד'
 זאב, כבן 60, עבד כמאבטח חמוש בקניון. עת זיהה נהג רכב המבקש שלא לעצור במחסום וחש כי קיימת סכנה לחייו, מצא לנכון בנסיבות העניין להשתמש בנשקו בכדי לגרום לעצירתו. זאב נחקר בגין שימוש בלתי חוקי בנשק והנשק שלו והרישיון נלקחו ממנו. זאב פנה למשרדינו ומיד פנינו ליחידה החוקרת בכדי להוכיח כי זאב פעל כחוק וכי נסיבות העניין אינן כפי שחשבו. מאחר ופעלנו כל כך מהר, המשטרה טרם הספיקה לבצע תפיסה מנהלית של הנשק ולהעביר דיווח למשרד לבט"פ. המשטרה בחנה את טיעונינו ומצאה אותם מוצדקים והורתה על סגירה מיידית של תיק החקירה. כתוצאה מכך, לא היה מקום לעבור בדרך המסורבלת של המשרד לבט"פ ונשקו והרישיון הושבו מיד לידיו. בנוסף, הופסקה לאלתר השעייתו ממקום עבודתו. עד היום זאב עדיין עובד כמאבטח חמוש וממשיך לשמור על עבר פלילי נקי.