פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

חובת ייצוג על ידי עורך דין

גם אם החוק מתיר לכם לעמוד מול בית המשפט בכוחות עצמכם וללא עזרה של ייצוג משפטי, לא תמיד הדבר נבון ואף יכול להזיק, במיוחד כאשר מדובר על עסקה גדולה או על אישום פלילי שמשמעותו יכולה להיות מאסר בפועל!

חובת ייצוג על ידי עורך דין יש בה כדי להגן על האזרח מפני אי עשיית צדק ובתיקים מסוימים אין החוק מתיר אחרת.

דרישות החוק בנושא ייצוג משפטי
לא חסרים מקרים בהם יש חבות או המלצה לייצוג על ידי עורך דין. בין אותם מקרים ניתן למנות נושאים כמו: פלילים, מקרקעין, תעבורה, הוצאה לפועל, דיני עבודה, רשלנות רפואית וקניין רוחני. במידה ונכנסים יותר לעומק הדברים הכוונה בייצוג משפטי בהקשר לדברים הנוגעים גם לייעוץ, ליווי בהליכי פשיטת רגל למשל או ליווי בחקירות פליליות בין היתר. 

מקרים המחייבים ייצוג על ידי עורך דין
ישנם עניינים משפטיים אשר בהם עורך דין חייב להיות נוכח, ולא רק בגדר המלצה: במידה ואותו אזרח העומד בדוכן הנאשמים סובל מנכות שכלית מסוימת אשר יכולה להשפיע על שיקול דעתו מול השופט, או לחלופין הנאשם נמצא במצב פיזי אשר לא מאפשר לו להתבטא בצורה תקינה או אם הנאשם הוא קטין - ייצוג על ידי עורך דין היא בגדר חובה.  

הזכות לייצוג עצמי בבית משפט
מלבד המוזכר לעיל, כל אזרח יכול לדרוש מבית המשפט לסנגר על עצמו, ללא ייצוג מסניגור פרטי או מהמגזר הציבורי. על אותו אזרח לקחת בחשבון שאם מדובר על תביעה אשר יכולה לזכות אותו בלא מעט כסף - קרוב לוודאי שללא הכשרה כעו"ד יפסיד סכום נכבד של כסף. הדבר קריטי אף יותר כאשר אדם מואשם בעבירות נהיגה חמורות או אם בדובר חלילה במשפט פלילי שבו החופש שלו תלוי על כף המאזניים!
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן