פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

צווי הרחקה מנהליים

על פניו צווי הרחקה מנהליים הם קשים, נוקשים ולא הוגנים אך אם נחשוב על כך לעומק כנראה שעל כל צו הרחקה שהוצא לא בצדק היו כמה שהצליחו ממש להציל חיים!!!!

צו הרחקה מנהלי הוא צו שאוסר על אדם מסויים להיכנס לשטח מסויים, אפילו אם לא מתנהל הליך פלילי נגדו. בסמכותו של מפקד צבאי בשטח מסויים להוציא צווי הרחקה מנהליים כאשר זהו דבר מקובל שמוסדר בתקנות ההגנה לשעת חירום. תפקידם של צווי ההרחקה המנהליים אינו למטרות ענישה כי אם למטרות מניעה, והם ניתנים כאשר ישנה סבירות שהם הכרחיים מטעמי ביטחון המדינה.

ערעור על צו הרחקה מנהלי
תהליך הערעור על צווי הרחקה מנהליים אינו פשוט כל-כך ודורש ערעור על החלטתו של מפקד צבאי. הערעור יתבצע בפני ועדת ערעורים של מערכת בתי המשפט הצבאיים. הדיון בבית המשפט הצבאי כולל חומר חסוי שלרוב לנאשם אין אפשרות לעיין בו , מה שהופך את הליך הערעור למורכב יותר. במידה וברצונו של אדם לערער על צו הרחקה מנהלי מומלץ לו להצטייד בעו"ד מומחה לצווי הרחקה מנהליים שיעזור לו לעמוד מול המערכת הצבאית.

צווי הרחקה מנהליים ליהודים
בשל המורכבות של החיים במדינת ישראל, פעמים רבות ניתנים צווי הרחקה מנהליים גם ליהודים, בטענה שהם מסכנים את ביטחון המדינה. מתנחלים או מתיישבים נתקלים לעיתים בצווים אלו כאשר ישנו חשש שהם עשויים לפגוע בביטחון המדינה אם תותר להם כניסה לשטח מסויים. באחד המקרים, למשל, הוטלו צווי הרחקה מנהליים על יהודים בטענה כי הם עשויים לפגוע בפסטינאים ולהוביל להתלקחות האיזור. בכל מקרה של מתן צו הרחקה מנהלי ניתן לערער ומומלץ להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום.

התנגדות לצווי הרחקה מנהליים
הנושא של צווי הרחקה מנהליים הוא נושא שנוי במחלוקת שיש לו מתנגדים גם מימין וגם משמאל. העובדה כי ניתן לתת צווי הרחקה שכאלה ,גם אם לא מתנהל שום הליך משפטי נגד האדם, מהווה בעייתיות בעיני המתנגדים. בנוסף לכך, צווי הרחקה מנהליים מתבססים, כאמור, על חומר חסוי שלנאשם אין אפשרות לעיין בו , דבר שגם הוא פסול בעיני המתנגדים. חשוב לציין שמדובר בתהליך שמופעל ע"י המערכת הצבאית ולא ע"י מערכת החוק, דבר שגורר סייגים רבים.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן