פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

צווי הרחקה במהלך גירושין

צווי הרחקה במהלך גירושין הוא צו למניעת הטרדה מאיימת יש בה כדי לאסור על אי יצירת קשר בכל ערוץ תקשורת קיים בין בני הזוג; נשיאת נשק כולל כזה הניתן מטעמי המדינה; הטרדה בדרכים שונות את הנפגע או הימצאות במרחב מחייתו של המתלונן או המתלוננת.

לעתים הליך הגירושין לא עובר בצורה חלקה וישנו חשש ממשי לאחד או יותר מבני המשפחה. על מנת לדאוג שההליך יעבור ללא אירועים אלימים חלילה, ישנם כמה הליכים אשר ניתן לבצע - בין היתר בעזרת צווי הרחקה במהלך גירושין.

ההבדל בין צו הגנה לצו מניעת הטרדה מאיימת
צו הגנה נועד על מנת לאסור על אדם מספר דברים כגון: הטרדת בן משפחה בכל צורה שהיא ובכל אזור; כניסה לדירתו של בן המשפחה - שלא לדבר על להתקרב לאזורה מגוריה גם אם לאותו אדם בעל צו ישנה בעלות חלקית או מלאה על הנכס!

לכמה זמן תקף צו הרחקה?
צו למניעת הטרדה מאיימת יכול להיות תקף לשישה חודשים, כאשר בית המשפט יכול להחליט להאריכו לתקופה אשר לא עולה על שנתיים. צו הגנה יכול להיות תקף לשלושה חודשים, למרות שבית המשפט יכול להחליט להעריכו לחצי שנה ובמקרים קיצוניים יותר גם לשנה. ישנם צווים אשר במצבים קיצוניים יכולים להינתן גם באופן קבוע על מנת למנוע אלימות במשפחה וכיוצא בזה.

איומים במשפחה
על פי החוק למניעת אלימות במשפחה, מי שמוטרד באופן פיזי, מילולי, נפשי וגם כלכלי ניתן להגיש נגדו צו הרחקה. כנגד אלו המוגדרים כבני משפחה מקרבה ראשונה, בני זוג או הוריהם ניתן להגיש צו הרחקה. לאחר מקרה אלימות או כחשש לכזה, ניתן לפנות למשטרה על מנת להרחיק את הפוגע באופן מיידי מסביבתכם. לאחריו ניתן להגיש לבית משפט לענייני משפחה או בית משפט השלום, בצירוף התלונה המשטרה ותיעוד כלשהו על המקרה נגדך. אולי כדאי להיעזר בשירותי משרד עו"ד על מנת לעבור את הליך הגירושין בשלום ולקבל ייעוץ בנושא בהתאם.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן