פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי
רשיון נשק בקלות ובמהירות - לחצו כאן לבדיקת זכאות ראשונית אונליין

היעדר ראיות

אי העמדה לדין בסיום חקירה אין משמעותה כי האדם חף מכל חשד ורישום פלילי יישאר במקרה שכזה

אסור להתבלבל סגירת תיק פלילי מהיעדר ראיות עלולה לפגוש אותך ביום מן הימים שכן אין מדובר במקרה של חוסר אשמה אשר מעיד על כך שמעבר לכל ספק האדם לא ביצע את העבירה אלא מדובר במקרה בו המשטרה או הפרקליטות סבורים כי אין מספיק ראיות כדי להרשיע.

ראיות וחשיבותן במשפט הפלילי
אם עץ נופל ביער ואיש לא שמע, האם הוא באמת הרעיש? כשמדובר בפילוסופיה יש מקום לפרשנויות והתפלפלויות אך כשמדובר בעבירה פלילית ללא עדים יש צורך בראיות מוצקות וחד משמעיות על מנת להרשיע או לזכות אדם. חובת ההוכחה היא על הצד התובע – יעשה כל שביכולתו להביא את כל הראיות שיקשרו את הנאשם לעבירה. צד ההגנה לעומתו יעשה כל מאמץ למצוא ראיה ולו הכי קטנה כדי לצאת זכאי ולו רק מחמת הספק.

סיבות לסיום חקירה משטרתית
לא כל חקירה מבשילה לכדי כתב אישור ורבות החקירות אשר יסתיימו מאחת מהסיבות הבאות:"חוסר עניין לציבור", חוסר ראיות, חוסר אשמה מביטול ומשיכת תלונה שהוגשה

סגירת תיק מחוסר ראיות
אם אדם חשוד בעבירה ואין ראיות אוביקטביות הקושרות אותו למעשה ייתכן ואין טעם להמשיך לחקור ולהטריח את המערכת. במקרה של הגעה לבית משפט מדובר בזיכוי כמעט בטוח במקרה של היעדר ראיות ואלמנט הספק הסביר יכול לעשות את ההבדל. 
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:magori.law@gmail.com
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן