פתח/סגור תפריט עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי עורך-דין אוהד מגורי | משרד עורדי דין בחדרה אוהד מגורי

צו הרחקה להורה

עוד בטרם מתחילים הליכי הגירושין, במידה והם מתממשים בסופו של דבר, יכול לקרות מצב לא נעים שבו מוציאים צו הרחקה להורה

אנו רק ממליצים לזכור כי כמה שהתככים גורמים לאי נעימות ואי נוחות בין בני זוג, גם אם הוחלט וברור לכולם שהולכים על גירושין יותר מכל יכולים להיפגע מכך ילדיכם היקרים.

איך מוציאים צו הרחקה לבעל?
כאשר בן או בת זוג מרגישים מאוימים מצד בן או בת זוגם, יכולים הם לבקש צו הרחקה - או בשמו הרשמי: צו הגנה למניעת אלימות במשפחה. הצו ניתן כאשר מורגש איום ישיר, או כלפי אחד מבני המשפחה כמו ילדיהם. הצו להרחקת הורה יכול להינתן גם במקרה של זוגות חד-מיניים, ובכל מקרה כאשר קרה מקרה אלימות או ביצעו עבירות מין כאשר עוד לא עבר חודש ממועד התרחשות המקרה. גם אם קיים חשש שעוד לא מומש ניתן להגיש בקשה לצו הגנה לאלימות במשפחה.

סיבות להרחקת בן זוג
צווים להרחקה להורה יכול להינתן על מנת לשמור על חייהם של בני הזוג בהווה או בעבר, ובנוסף לשמור גם על  ילדיהם, אחייניהם, סבים וסבתות, דודים או גיסים. לעתים נוצר גם מצב שבו בני זוג מלינים על בני הזוג שלא בצדק וכתוצאה מכך מופעלים על אותם נאשמים מספר סנקציות אשר יכולים להזיק להם פיזית או נפשית - במקרים כאלו העונש על תלונת שווא יכול להיות שבית המשפט יבקש לחייב את המבקש בתשלום בהוצאות של אותו בית המשפט, כמו גם פיצוי לנאשם!

אלימות במשפחה עונשים
במקרה שמוגש צו הרחקה להורה, התיק בנושא יהיה נתון לדיון בכותלי בית המשפט לענייני משפחה ותוקפו של הצו יכול להיות בין שלושה חודשים עם אופציה להארכה של עד שנה. אין הצו עצמו גורם לנשילת הנכסים כמו הדירה שברשותו של המורחק, אלא להרחקה ממנה. כמו כן, במידה ויש נשק אישי יש להפקידו בתחנת המשטרה. הרחקה פירושה שאין להתקרב בטווח מסוים למגיש התלונה, ליצור עמו קשר טלפוני כולל מסרונים וגם לא לבצע מעקב אחריו.
לקביעת פגישה ולייעוץ משפטי צרו קשר:
נייד (24/7):050-4634633
משרד:04-6222420
פקס:04-6222421
דוא"ל:ohad@magori.co.il
מעונינים שנחזור אליכם? לחצו כאן